| iulia_7673 a întrebat:

Am pierdut o prietena ce sa fac? Haideti sa va povestesc cum a inceput totul, mie imi placea de un baiat insa el a ales-o pe ea, si acum sunt impreuna.Am trecut peste acest aspect am acceptat situatia insa de la un timp relatia dintre mine si ea s-a racit foarte mult ea considerand ca ai mei o privesc cu ura.De la acest lucru prietenia noastra s-a dus chiar mi-a spus sa nu o mai caut.Nu am vorbit 2 saptamani sau 3 dupa care am inceput sa vorbim insa nu este totul inainte.Eu tin foarte mult la ea si nu as vrea sa ramana totul asa.In plus ea acum este foarte buna prietena din cate observ cu o alta fata pe care zicea ca nu prea o suporta. Nu stiu ce sa fac sa ii zic ce simt si ce cred sau mai bine sa tac pentru a nu ne certa din nou?

Răspuns Câştigător
| silver19 a răspuns:

Mai bine nu o mai baga in seama ca dupa aia zice ca esti disperata, ea ti-a spus sa nu o mai cauti, deci este mai mult o prietena falsa, daca iti era prietena adevarata nu spunea asa ceva, cand treci pe langa ea zii doar buna si atat si poate isi da si ea seama daca chiar iti e prietena ca a facut o greseala daca nu atunci cauta-ti alta amica ca nu este singura fata cu care poti fi prietena!

1 răspuns:
| iulia_7673 explică:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat am inceput sa ne racim din ce in ce mai rau una de alta... ce sa fac nu vreau sa imi pierd prietena ar fi ca si cum o parte din mine ar murisad