| simulare a întrebat:

Am primit instiintare de la scoala ca am 30absente si nota 7la purtare. Ajutati-ma ce sa le spun parintilor sa scap ieftin?

Răspuns Câştigător
| Bernardus a răspuns:

Le zici pur si simplu, si aia e, ca ti-ai cam facut-o cu mana ta. Ce poti sa faci e sa speri la o pedeapsa cat mai mica. Oricum, e mai bine sa le spui repede, ca daca afla direct de la diriginta/diriginte reactioneaza mult mai urat decat daca le spui tu. Vezi, totusi sa ii prinzi intr-o dispozitie cat mai buna, cand sunt relaxati, ca daca le spui cand sunt nervosi e cam garantat sa ti-o iei. Mult noroc!

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

S-au tampit si profesorii astia. Eu faceam cate 50 de absente nemotivate si tot 10 la purtare, minim 9.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le spui adevarul si promiti ca nu se va mai repeta!