| AnnieW a întrebat:

(AM SCRIS MULT )Salut TPU. Vreau sa va zic o "poveste" frumoasa.
Eu, din clasa a5-a pana in prezent (a8-a) imi place de aceeasi persoana. Sincer nu pot sa imi dau seama daca mi-ar placea sa fim altceva decat prieteni, dar sincer mi se pare ca la varsta asta (14-15 ani) nu ar trebui sa te concentrezi pe asa ceva).
In a5-a sincer nu vorbeam aproape deloc. In a6-a,prin mai am descoperit ca avem acelasi hobby..astronimia si niste jocuri pe calculator si vorbeam foarte des si destul de mult.Adica nu erau pauze in discutie. vorbeam si cate 2-3 ore (destul de des).
Apoi ne-am certat noi putin dar ne-am si impacat pentru ca mi-am cerut un zilion de scuze. Apoi in a7-a nu mai vorbeam asa de mult, dar dupa am inceput sa mai vorbim iar..adica nu e genul de persoana care sa vorbeasca non stop sau sa iti spuna fix in fata ceva.O ia mai pe ocolite. Apoi, in a8-a am ras destul de mult impreuna la scoala,l-am ajutat la teme, oricum era recunoscator. Si am mai descoperit ca ascultam si aceeasi muzica (rock gen ac/dc, metallica ..romaneasca..vama veche,voltaj,etc)
Si deci este o persoana foarte foarte foarte de treaba, care se bucura de viata, are mereu dreptate in ceea ce priveste alti oameni si cred ca e destul de sensibil (l-a ascultat o data la chimie si l-a certat pentru ca scria destul de urat si i-au dat lacrimile cand s-a dus in banca ) si deci e o persoana foarte de treaba.
Sincer nu pot sa cred ca de 4 ani doar de el mi-a placut. Adica da ma rog,imi mai plac actori,vedete,etc. Dar ca persoana reala doar el si atat.
Imi pare rau, deci nici nu pot sa descriu cat de rau imi pare ca la liceu el va merge la mate-info bilingv sau mate info simplu sau mate info intensiv info.Si eu ma voi muta din oras si cred ca o sa imi lipseasca nespus de mult.
Si sincer nu pot sa imi dau seama daca (vreau asa ca pentru mine sa stiu ) daca el ma place sau nu.
Adica e foarte sociabil.dar chiar a vorbit foarte mult cu mine; si asa in general vorbeste mult cu mine si ma baga in seama destul de des.Dar baga in seama pe toata lumea si nu stiu ce sa zic. (dar imi amintesc,cred ca aproape fiecare moment in care am vorbit si ce am vorbit)

P.S. Stiu ca o sa ziceti probabil ca sunt prea mica,etc. Sunt si eu constienta ca sunt copil,etc. Si oricum sunt o persoana foarte copilaroasa si timida, etc.

Nu strica o parere despre cazul meu, asa mai dinafara.
Dar raspunsuri serioase si multumesc daca ati avut rabdare sa cititi.

Răspuns Câştigător
| MissAvocado a răspuns:

Pentru inceput lasa-ma sa-ti spun ca e o poveste frumoasa si merita sa incercati sa o duceti mai departe. Baiatul pare minunat si special si si tu pari o fata care il iubeste sincer si mi-am dat seama din felul in care vorbesti despre el. Aveti aceleasi hobby-uri ascultati aceeasi muzica (despre care da-mi voie sa spun ca e super mai ales rockul \m/), pari o fata super ok nu genul acela de pitzi si baiatul pare genul acela de baiat care are acel ceva special asa ca eu iti recomand sa iti iei inima in dinti si sa-i spui sentimentele tale pentru el (sunt sigura ca si el simte ceva pentru tine) si sa ii propui sa incercati sa fiti impreuna pentru a vedea daca merge happy mult noroc... povestea ta e chiar deosebita si merita sa o continui! nu ai nimic de pierdut :* Mult noroc inca o data si numai bine :*

1 răspuns:
| Diia94 a răspuns:

Pai incearca sa-ti dai seama dupa gesturi daca te place. Sau... pune o prietena sa il intrebe ..mai p ocolite. Sau jucati adevar sau provocare big grin