| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Acum 3 luni m-am despartit de prietenul meu si m-am combinat cu un prieten foarte bun al lui pe care il placeam de mai multa vreme.De fiecare data cand il vedeam aveam fluturasi in stomac si lui ii placea de aseamenea de mine.Acum sunt cu el, adica in ziua cand i-am dat papucii fostului meu prieten m-am combinat cu Cosmin.Acum,Cosmin de fiecare data cand isi aduce aminte de fostul meu prieten incepe sa imi puna niste intrebari si imi da de inteles ca ii este ciuda ca am fost cu prietenul lui.Nu stiu cum sa fac sa ii spun ca de fapt pe el il iubesc si cu fostul prieten nu mai am nici o legatura si nici nu imi doresc sa ma mai caute.Eu acum il iubesc enorm pe Cosmin si mi-as da si viata pentru el. Va rog din suflet dati-mi un sfat: ce sa fac? ce sa ii zic? cum sa ii zic ca de fapt pe el il iubesc cu adevarat si nu as vrea sa il dau pentru nimic in lume. Va rog din suflet ajutati-ma...:*

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stiu ca esti indragostita dar de aici si pana la ati da viata pentru cineva e cale lunga.Cosmin al tau oricat de indragostit ar fi de tine e clar ca tine si la relatie de prietenie cu fostul tau prieten.Si isi da seama ca nu are cum sa impace capra si varza si prefera sa te acuze pe tine. E mult prea las ca sa renunte la prietenia luioh go on

| M&M_2625 a răspuns:

Pai, ce sa fie de facut... Poti doar sa ii spui, data viitoare cand te intreaba de el, pe un ton usor iritat, ca nu iti mai pasa de fostul' si ca e istorie pentru tine, ca il iubesti si ca nu te intereseaza de nimeni in afara de el. Apoi, incearca sa eviti cat de mult poti subiectul acesta, dar sa nu fie chiar atat de evident. Daca totusi te intreaba, nu ocoli, si raspundei deschis indiferent cat de greu iti va fi sa vorbesti despre asta, pentru ca daca ocolesti o va lua ca pe un "nu vrea sa imi spuna, gata! inca tine la el crying". Stii, specimenele numita baieti sunt greu de inteles, ce-i drept e ca prin usoara lui gelozie reiese ca ii pasa happy. Bafta!

| diana_3226 a răspuns:

Incearca sa ii arati ca pe el il iubestii, explica-i asta, si daca nu intelege atunci nu te meritawinkingsi daca el iti cere "dovezi" cal iubesti cerei si tubig grin

| Teo_3431 a răspuns:

Buna ma numesc Teo si am 12 ani.Eu iti propun sa te duci la prietenul tau pe care il iubesti cu adevarat si sai spui ca taiai da viata pentru el si daca nu te crede insceneaza ceva impreuna cu niste prietene adica sa ii faci ca un fel de capcana sapi o mica groapa si o acoperi cu frunze si el in momentul cind cade tu iesi dupa un tufisi si il salvezi ai griga sa se zgirie si tu sa il pansezi cu un plasture si atunci isi va da seama ca il iubesti cu adevarat papa sccces papa puphappy