| alledawn a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor la informatica. Sunt clasa a saptea si de curand ni s-a schimbat profesorul si inainte nu faceam nimic. si acum pur si simplu nu inteleg, mai ales ca profesoara nu ne prea explica si ne-a dat sa facem ca ne asculta niste exercitii pe care nu ni le-a dat. straight face deci trebuie sa facem programe pentru urmatoarele :
1) Se dau 2 nr a si b intregi. Sa se afle maximul si minimul lor.
2) Acelasi enunt numai ca sunt trei nr intrgihee hee
3) Se da un numar de 2 cifre. Sa se afle cifrele numarului si sa se stabileasca cea mai mare dintre ele.
4) Se da un numar de 3 cifre, sa se afiseze cifrele numarului si sa se calculeze suma si produsul lor.
5) Se citesc de la tastaturanumere pana la intalnirea valorii 0.
6) Sa se afle cate numere sunt pozititive si cate negative.
puppy dog eyes Va rog ajutorr repede. chiar nu stiu sa le fac. FUNDA :X

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Mirific. Si chestiile astea in ce limbaj, ma rog?