| yeti54 a întrebat:

cum as putea sa incep sa vorbesc cu o fata avand in vedere ca am vazut-o numai de cateva ori prin licei si recent am reusit sa aflu cum o cheama. Mai mereu cando vad in liceu e cu un grup de prietene si nu prea vreau sa intru atunci in vorba cu ea. Plus ca ea e cu un an mai mare ca mine si acum nu o mai pot vedea prin liceu ca sa incerc cumva sa discut cu ea, deci o modalitate ar fi pe facebook dar eu sunt prea timid ca sa o adaug la prieteni, plus ca nici nu am poza de profil. Stiu sunt ciudat nu? laughing but that's not the point
Ajutati-ma si pe mine cu o sugestie cum sa incep sa vorbesc cu ea.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bag-o la prieteni si intra in vorba cu ea daca face2face chiar nu poti. Nu ai nimic de pierdut pana la urma. Poarta o simpla conversatie amicala, nu da niciun semn c-o placi ca sa nu "te aiba la mana" in niciun fel. Iar pe parcurs vezi tu cum decurg lucrurile intre voi. Cu timiditatea n-o sa faci niciodata nimic si daca chiar o placi merita macar sa incerci sa lupti pentru ea, nu?

| Rainmaker a răspuns:

Salut yeti!
Pune-ti o poza frumoasa la profil frate, sa stie fata ca-i vorba de tine si da-i un "friend request". Daca ti-l accepta, poate fi un inceput pentru consolidarea unei viitoare relatii.

| bellaadelinageorgi a răspuns:

Daca chiar iti place asa mult asa fata eu zic sa lasi timiditatea la o parte si cand o vezi du-te la el si vorbesti sau adaugo la prieteni pe facebook si vorbeste cu ea, numai fi timid.