| oOoLadyMoOo a întrebat:

Am si eu o mare problema crying Plz help me! Un prieten de al meu, un prieten fff bun dar pe care il cunosc doar de cateva saptamani, mi-a cerut sa fiu cu el. E super de treaba, dar nu stiu ce sa fac, pentru ca el ar fi primul baiat cu care as fi. Imi e foarte rusine, nu stiu cum sa-i zic, daca sa ii zic... crying. Iar partea cu :* e adevarata problema...:-s ce sa fac? cryingcryingcrying

3 răspunsuri:
| AngoOra a răspuns:

Pai...gandestete ca toate au un inceput
stiu ca e greu, dar trebuie sa faci acest prim pas daca intr-adevar in placi pe respectiv happy
daca veti fi impreuna, daca va veti intelege f bine spune-i frumusel fara teama ca esti destul de emotionata pentru ca el e primul tau prieten, ca vrei sa iasa totul ok intre voi, dar sa aiba putina rabdare cu tine, sa aiba grija de tine (bagi si tu niste vrajeli care sa-l impresioneze-daca e baiat bun si te iubeste va intelege cu siguranta)
consider ca va fi ok, daca vei fi tu insuti si daca lasi rusinea deoparte
gandeste=te ca el te place pentru ceea ce esti, ca doar de aia ti-a cerut sa fiti impreuna, ai incredere in tine (nu te gandi foarte mult la ce sa zici, sa nu-ti fie frica ca vei spune ceva gresit, lasa totul sa curga de la sine)
bafta si sa ma anunti pe privat cum ai procedat pana la urma :X:X:X

| oannabomboana a răspuns:

Pai spune-i ca e primul tau prieten si esti foarte timida.Sa nu se astepte la ceva extravagant din partea ta si sa nu-ti ceara mai mult de cat este nevoie. Nu-ti face griji, stiu cum e laughing.

| Deea_2581 a răspuns:

Pai daca te intelegi foarte bine cu el ar fi bine sa-i spui toatae astea si pote te intlege si te ia mai usorbig grin