| คиค a întrebat:

Am si eu o problema...in sensul ca mi-am stors cateva cosuri si mi-au ramas semne.
Aveti vreo idee ce as putea face?

9 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Cunosc de la un dermatolog foarte bun ce a recomandat tuturor indiferent de ten.Foloseste NORMADERM gel pentru igiena fetei si aplica Normaderm crema sau SEBIUM AKN crema in fiecare seara. Sa iei zinc comprimate, unul pe zi.

| คиค explică:

Dupa ce am vazut ce semne am logica nu le mai storc, dar acum problema e ce fac cu semnele, care sunt aproape cicatrici...

| คиค explică:

Iar in ceea ce priveste fondul de ten nici nu ma gandesc...
Am auzit ca ar da rezultate crema de gambele...
DAca mai sunt persoane care au avut acesata problema ii rog neaparat sa-mi spuna ce au folosit!

| tyana a răspuns:

Astepti sa se vindece locul, in timp si semnele vor disparea daca nu sunt prea adanci. Data viitoare nu le mai stoarce pentru ca vor aparea si mai multe.Cumparati Mibazon, o crema cu antibiotic care are un efect bun asupra cosurilor.Insa in fiecare seara si dimineata iti recomand o igiena corecta a tenului.Sunt foarte bune produsele de la Nivea visage(clean deepar-solutie pentru curatarea tenului in profunzime si un tonic-purifiant-stay clear). Sa vezi ce ten frumos si luminos o sa ai.Sa ai grija si la alimentatie multe fructe si legume proaspete dar si lichide. Un ten hidratat e foarte frumos.happy

| tyana a răspuns:

Pentru cicatricile post-acneice marea majoritate spun ca nu exista remedii gen crema, doar laserul.Insa am avut o cunostinta care in urma unui accident a ramas cu un semn urat pe fata.Se pregatea pentru operatie estetica dar a vazut o reclama la tv cu o crema din extract de melci, nu stiu exact denumirea. A incercat-o si cicatricea a disparut.Deci incearca si tu, nu ai ce pierde.

| dewix a răspuns:

Incearca sa nu ti le mai storci [chiar daca e greu] si nu o sa mai ai cosuri

| (0$t!n@ a răspuns:

Ia-ti fond de ten...

| hai_si_tu a răspuns:

Nu este o idee buna sa se dea cu fond de ten, Costyna, se va irita si ii vor aparea alte cosuri. Nu-ti fa probleme din cauza urmelor, in cateva zile vor disparea, nu trebuie decat sa ai un pic de rabdare.

| zhady a răspuns:

Sa nu-ti mai storci cosurile.