| zizi000 a întrebat:

Am si eu o problemastraight face. luna trecuta nu mi. a venit ciclul nici luna asta inca nu mi. a venit; ar fi trebuit sa-mi vina de 2 zile si inca nu s. a intamplat.Nu stiu ce ar putea fi.sad Virgina inca sunt! Ati avut si voi probleme de genul acesta? SFATURI, va roghappy
daca merg la medic ce imi face? Adica.inca sunt domnisoara si nu are voie sa face prea multebig grin eu asa stiu.

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Dupa 2 ani de la prima menstruatie se regleaza, este normala si o intarziere de 6 luni, daca a trecut 2 ani de cand ai primul ciclu vorbeste cu mama ta si mergi la medic happy

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Da, si am vazut foarte des intrebari din astea pe site. Si colegelor mele li s-a intamplat, chiar si eu am aceeasi problema. M-am interesat din reviste si chiar de la un doctor ca nu este nici o problema daca ti se intampla asta pana la varsta de 16 ani.
Daca ai 16 ani sau mai mult atunci poti avea motive de ingrijorare.

| moriordie a răspuns:

La inceput ciclul este neregulat, nu te speria, la o prietena i-a venit abia dupa 2-3 luni dupa ce i-a venit prima data. Asa ca fii linistita!

| adynutza_2816 a răspuns:

Da mie nu mi-a venit trei luni asa ca stai linistita la inceput se mai intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita e doar o dereglare dar daca vrei sa-ti vina cat mai repede bea ceai de coada soricelului e f bun.si eu am patit asa ceva