| NUTREBUIENUME a întrebat:

Am si eu o tema la limba romana sa fac o compunere despre Craciun, dar nu ma pricep deloc la compuneri...Ma ajutati va rog frumos? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Smilee4Mee a răspuns:

Hei.happy! Pentru inceput ai putea sa descri un peisaj frumos de iarna in care sa folosesti expresii frumoase
-descrii atmosfera din familie si ai tu in suflet cand auzi copiii colindand
-povestesti niste actiuni : pregatirea mesei, intampinarea colindatorilor, sau chiar mersul la colindat
-la final spui o parere despre Craciun!
~Succes!:*
-

| NUTREBUIENUME explică:

Multumesc,dar,cum spuneam nu ma pricep!happyPoti sa imi explici si de 10.000 de ori tot nu ma pricep! Si vreau sa am una superba ca sa iau un 10! Si, in plus am cerut o compunere nu cum sa face una!