| Mihay95 a întrebat:

Am si o mare nelamurire si fac apel la cei care au luat bacul si au studiat profilul stiinte sociale este adevarat ca se da bac la urmatoarele:
-limba romana oral si scris;
- o limba moderna oral;
- Geografie (clasa a XII-a) sau Istorie;
-Istorie sau Geografie sau Logică şi argumentare sau Psihologie sau Economie sau Sociologie sau Filosofie;
-o limbă modernă scris(alta decât cea susţinută la proba B )sau Matematică sau Chimie sau Biologie (probă scrisă)sau Educaţie fizică (probă practică);

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Româna și istoria obligatorii și a treia la alegere geografie e una din ele

| pinguuina a răspuns:

La mine lb romana si istoria au fost obligatorii, iar geografia la alegere