| FeelLove a întrebat:

Am telefom lg gs 290 si de curand am internet pe mobil insa nu prea stiu cum sa-l folosesc.Va rog sa ma ajutati si pe mine, o sa pun mai multe intrebari si la care puteti raspundeti.:*

Cum sa intru pe mess? Inafara de yahoo.com, sa nu apara la status I`m mobile.Sunt si alte aplicatii/site`uri unde pot intra pe mess insa nu stiu care.

Ce site`uri mai stiti pe care pot intra de pe mobil?

Cum intru pe youtube? Trebuie descarcat ceva?

Dar pe facebook trebuie descarcata aplicatia? La meniu la comunitati am twitter facebook si my space. Pot intra simplu pe acele aplicatii?

Va rog spuneti niste jocuri interesante care le pot descarca in telefon.

Am pus mai multe intrebari, la care stiti raspundeti, va rog!

Fundita!:Xlove struck:X

1 răspuns:
| SheWasHere a răspuns:

Buna.
Telefonul tau nu are sistem de operare iar procesorul este "antic". Cu configuratia sa nu prea ai ce sa faci - iti spun din proprie experienta ca de pe asa ceva nu poti accesa YM-ul fara sa ai statusul "I'm mobile" - calitatea conversatiilor va lasa de dorit, esti nevoita sa dai refresh pentru a vedea noile mesaje si ii ia secunde intregi sa incarce pagina.
In privinta Facebook-ului, recomandat este sa folosesti aplicatia incorporata, o sa se miste in reluare dar asta e - pentru situatii de urgenta, e bun, si macar afiseaza in mare parte interfata site-ului.
Jocuri - sunt foarte multe interesante, eu iti recomand site-ul http://java.mob.org/ ai grija sa selectezi jocuri cu feature-ul "Touchscreen" si apoi sa instalezi versiunea corespunzatoare rezolutiei tale (240 x 400).
Site-uri sunt o gramada, le poate accesa cam pe toate (insa nu la capacitate maxima); ai nevoie de multa rabdare pentru a reusi sa le incarci, uneori ia chiar minute intregi.
Pentru youtube ar trebui sa aiba un shortcut ceva, iar daca nu poti cauta tu obisnuit pe net. Cel mai probabil se va opri la cateva secunde pentru "buffering"...
Daca mai ai intrebari, nu ezita sa mi le pui. Te ajut cu placere!