| Kiduuuu1445 a întrebat:

Am trecut clasa a 8-a. Pana acum mediile mele au fost: 9.78, 9.90 si 9. 64. In clasa a 7-a ( 9.64 ) nu am invatat pentru ca am fost la concursuri, olimpiade, cantonamente, etc, etc.straight face. Diriga era cam suparata pe mine, si i-am promis ca intr-a 8-a o sa am 10 pe linielaughing. Stiu ca pot! Dar as vrea sa ma ajutati. Aveam putine probleme la mate >:", dar am lucrat mult in vacanta si nu mai am! Ma descurc bine cam la toate materiile, dar as vrea sa stiu cum sa ma asigur ca o sa am medii mari? Ma rog, in afara sa invat, etc. La chimie doamna profesoara nu ne preda si ne pune sa lucram noi. De parca ar trebui sa ne fi nascut noi stiutori de chimie. Nu am avut nici carte, asa ca nu am inteles tot.straight face. Ma rog, pe scurt vreau sa ma asigur ca o sa am medii mari, si vreau sa-mi spuneti cum sa procedez! Multumesc!

4 răspunsuri:
| ioana181 a răspuns:

Invata unde e de tocit (istorie, geogra, bio) foarte bine ultima lectie si citeste 1-2 ori si oe ultimele 2-3. Asa vei fi activa cand ii va asculta pe ceilalti si in functie de profesor ar putea sa iti dea un 10. Asta e "a impusa note" - cum zice diriga happy.

| Fireheart1996 a răspuns:

Noi cu ce vrei sa te ajutam mai exact? Inveti si gata ca nu e nici o smecherie ca sa ai numai 10 pe linie.

| rastaman590100 a răspuns:

Bun. eu tot ceva in genu am avut. 9, 85, 9, 76 si 9, 97. si am prfesori f exigenti. baga tare la inceputu semestrelor. iei cate o nota/doua la fiecare materie. si dupa aia freci menta, poti sa mai chiulesti cate o zi pe saptamana, una la doua saptamani. daca te stiu profi de eleva silitoare o sa te ierte. si in general. cand au facut, sa zicem, majoritatea 2 note. tu sa ziceam ca ai tot 2. te zbati nitel s-o iei pe a 3-a si, iar freci menta pana iti vine randul. du-te la toate concursurile, olimpiadele. iei rezultate bune. si cade cate un 10 la materia respectiva. vorbeste cu 2-3 colegi in care ai incredere ca invata. mutati-va. sa ai unu in banca cu tine. unu in fata. unu in spate, si va ajutati reciproc. la teste, daca sunt pe numere, scrii ambele variante si alegi ce iti place. poti sa scrii cu stiloul pe banca formule, definitii si apoi stergi cu Picul. nu trebuie sa te invat eu smecherii d'astea happy. la chimie din ce zici, nu te strofoca sa ai 10, ca nu merita tongue

| ghjs a răspuns:

Astea's deja fite de Dorobanti.
Invata, lucreamza mai multtongue