| NorbO a întrebat:

Am urmatoarea problema si nu stiu sa o schimb in C++ : Problema12
Se dau n cuburi numerotate 1, 2,..., n, de laturi Li si culori Ci, i=1, 2,..., n (fiecare culoare este codificata printr-un caracter). Sa se afişeze toate turnurile care se pot forma luând k cuburi din cele n disponibile, astfel încât:
-laturile cuburilor din turn sa fie in ordine crescătoare;
-culorile a oricare doua cuburi alăturate din turn sa fie diferite.
Rezolvare:
program cuburi;
type stiva=array [1.100] of integer;
var st:stiva;
i, n, p, k:integer;
as, ev:boolean;
L:array [1.10] of integer;
C:array [1.10] of char;
procedure init(k:integer; var st:stiva);
begin
st[k]:=0;
end;
procedure succesor(var as:boolean; var st:stiva; k:integer);
begin
if st[k]

1 răspuns:
| eugenl a răspuns:

U esti programatorul si nu noi. Incerca forumuri de programare sau roaga un coleg care sa te ajute