| 女明DongRi a întrebat:

Am vazut de multe ori cand o persoana de pe TPU are nevoie de o melodie, un program sau un site. unii oameni ii raspund dandu`le un link cu un virus de ex.
Dc fac acesti oameni lucrurile astea? Asta e un site de intrajutorare.nu trebuie sa ne facem rau.
Sunteti de acord cu asta?

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Well, de obicei ei incerca sa-ti introduca un keylogger in calculator, ca sa-ti afle parolele de peste tot, si sa vada tot ce scrii tu la tastatura. De ex ei iti pot afla datele cardului atunci cand tu faci o plata online cu el. Acest lucru e ilegal, iar daca nu fac ce fac cu cap, cei ce se ocupa cu spread-ul malware-ului vor ajunge la bulau in cele din urma.