| Socoolbaby a întrebat:

Am vb cu baiatul pe care il plac si mi-a zis ca si el ma place. Mai de mult cand eu nu il placeam l-am intrebat la misto daca vrea sa fie cu mine, iar apoi i-am zis ca imi bat joc de el. Joi seara am vb cu el si i-am zis ca il plac si superb sentimentul a fost reciproc dar cand i-am spus vrei sa fim impreuna, a zis ca peste cateva zile ca sa vada daca imi bat joc de el. Am acceptat si deja au trecut 4 zile. El este colegul meu si la scoala nu prea vb ca este timid acum fiind duminica nu am cum sa il vad si pe mess nu a intrat deoarece e la bunici acum. I-am dat un mesaj aseara si nu mi-a raspuns. Ce sa fac? Ce sa ii spun? Oare cum sa reactionez maine la scoala?

Funda:*

3 răspunsuri:
| andragrigoras2000 a răspuns:

Cati ani ai? nu trebuie sa-l iei la misrto.asas baietii.ai facut ca proverbu ala care era asa:un om zice intr-o zi ca vede un lup, toti oamenii sar si de fapt nu-i nimic, in a doua zi la fel... eiiii in a treia zi chiar vede un lup si oamenii nu ai sar.asa si el.dc ai facut asta/de fapt...e si normla.asas copii.ai vrut sa glumesti cu el iar el tea luat prea in serios.nui normalsaddaca iai trm mesaje si nu tia raspuns poate nu e sigur de sentimentele tale sau nu te mai iubeste, dar di nce ai scris uh accolo nu e asa.ca veni vb de scoala,reactioneaza,normal, ca de obicei. daca vede ca ii dai pe mlta atentie zice sca si el te place doar asa ca sa aiba cine sai tina de urat!saddeci eu zic s areactionezi normal, ca si cum nm nu sar fi intamplat si sa il intrebi daca pana la urma vrea sa fie cu tine.azi si uh o viata si trebuie sa stii ce faci cu ea!happymlt succeshappy

| madylina a răspuns:

Nu trebuie sa fii timida poartate ca si cum nu sar fi inamplat nimic si asa o sa e placa mai mult succesthumbs up!

| teodor_8600 a răspuns:

Nu trebuia sa-l iei la misto!
trebuie sa-i spui cati place de el si ca vrei sa fii cu el cal iubesti!
fa cum vrei dar nu trebuia sa-l iei la misto!