| SOriilica a întrebat:

Am visat mai demult ca o sa iau la capacitate 8 la romana si 6 la mate..sunt destul de speriata in legatura cu examenul...niste prietene mi-au spus ca asa o sa iau in examen, lor l i s a intamplat au visat ca mine, mi-au spus notele pe care le-au visat si la capacitate notele din vis le-au luat...eu as vrea note putin mai mari. Voua v i s-a intamplat sa visati notele si visul sa devine realitate?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vor sa te sperie acele "prietene", in loc sa te incurajeze. Patetic. Stai fara grija. Doar nu te mai gandi la asta si pun mana pe treaba. O nota nu se ia ca o visezi ci ca lucrezi. Deci lasa prostiile astea si mai ales lasa asa zisele prietene.

| Doub a răspuns:

Nu. Stai linistita. Iti visezi notele pentru ca esti prea stresata.

| Neo12 a răspuns:

Ce naiba măi, tu te iei dupa ele?
Poate au vrut doar să te influenţeze şi să te facă să nu mai înveti pentru a lua notele alea pe care le-ai visat.
Învaţă în continuare şi vezi'ţi de treaba ta.
Unele vise sunt legate de dorinţele şi aşteptările noastre care nu se pot realiza în starea de veghe.
Lasă tâmpeniile şi concentrează-te în continuare.
Mult succes.

| Voidwithin a răspuns:

Nu, mi s-a intamplat sa anticipez notele dar asta pentru ca ma cunosc bine.

| SOriilica explică:

Mda, si eu ma cunosc destul de bine, si sunt sigura ca voi intra la liceul pe care mi l doresc, chiar daca uni zic ca eu nu am medie ......sunt sigura ca voi intra, nu stiu de ce, nici nu pot sa ma gandesc ca nu intru...