| Mihaela_2782 a întrebat:

Anul acesta se da pisa sau capacitate la sfarsit de clasa a 8-a? Au aparut modele de subiecte? daca da pe ce site?

Răspuns Câştigător
| spyceygirl a răspuns:

Hai sa te luminez eu, o sa dam in mai, pe data de 4 iar pe data de 12, la romana respectiv matematica(pe 12), o evaluare nationala.
nu au aparut modele, dar poti intra pe google si sa scrii:programa evaluare nationala 2010(romana, respectiv matematicaA), si tu descarci in pc, si cietsti cu atentie, acolo vei vedea ce o sa contina evaluarea, adica ceva chiar usor...numai ca o sa fie din clasele 5-8, dar am vazut ca nu o sa dea din "Baltag" si din "O scrisoare pierduta" si inca niste propozitii cocesive(o sa ai idee despre acestea cand o sa faci la cls)...invata si o sa fie usor.
gandeste-te ca daca vei da intr-una vina pe cei de la minister(desi sunt de vina), nu rezolvi nimic, tu invata, aduna-ti caietele din cls 5-7, reciteste-le, si memoreaza comentariile(pe care nu le-ai invatat la timp in acei ani), si pregateste-te, astfel nu vei avea emotii ca nu o sa stii...nu da vina pe altii. o sa ai doar de pierdut.bafta!

17 răspunsuri:
| BabyPink a răspuns:

Uite un model de test.
http://mate.info.ro/MaterialDescription.aspx?ID=639
Si cred ca pe la sfarsitul lui noiembrie apar. dar nu se stie sigur:)

| BabyPink a răspuns:

Nu se mai dau teze unicewinking

| AdeLina a răspuns:

Nici, nici... Se da un examen national din clasele 5-8, dar nu capacitate... Din cate stiu nu au aparut inca modele sau variante, dar sper ca vor aparea... Acest examen are o pondere de 25 %, 25 % o au tezele unice cls a-7a, si 50% media claselor 5-8...
Intr-adevar invatamantul romanesc este o bataie de joc...

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Nu au aparut inca modele.eu stiu de pisa dar am auzit ca se da si un examen la liceul la care vrei sa intri(dai examenul la acel liceu-cred ca stii la ce ma refer big grin )... nu ne-a lamurit nici pe noi prea bine. cred ca nici ei nu stiu ce se va intampla laughing

| Angel of darkness a răspuns:

Http://subiecte2010.edu.ro/Evaluare_Nationala/Modele_de_subiecte/
Ai aici modele de pisa la romana si mate+barem :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar stiam ca se dau teze unice
nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo am auzit de pisa da dam si teze la cele care se dadeau in clasa a8a dar sunt facute de profesori big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da pisa si nu nu au aparut modele cel putin nu pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.suboecte 2010 edu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut da anul acesta se dau teste pisa si cauta modele de teste pe didactic.ro sau pe google.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu aceea dilema o am si eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu au aparut modele dar informati despre ce o sa fie in examen da... deci invata despre tot ce iti spune in informati de pe google despre examen si totul va fi bine...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce data data se da la matematica textul pisa in 2010?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja s-au dat pisa la romana si nu sunt grele si cauti modele pe googlewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum aflu rezultatu de la capacitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe site urmator::: www.filmeporno.ro:))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da capacitatea