| hp8510p a întrebat:

Anul asta cred ca raman corigent la romana sau la mate! La mate am un 7 si un 2 sau 3 in teza! La romana am un 3 si miercuri dau teza...o sa stiu cate ceva.Si acum intrebarea...cand ati ramas corigenti in clasa a 10 a a fost greu la examenul de corigenta? Daca nu invat nimic o sa ma treaca asa pe degeaba? Stiu ca pana in clasa a10a este invatamant obligatoriu si profesorii te mai trec asa pe degeaba

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Examenele iti vor parea grele daca nu stii chiar nimic. Roaga un coleg bun sa-ti prezinte textele de la romana ca pe niste filme si sigur vei ramane cu mai multe informatii. Si concentreaza-te putin! Vei fi uimit sa vezi ce rezultate iti poate aduce un minim de efort. Bafta!