| lollypop_3471 a întrebat:

Are ceva daca incep sa beau cafea de acum? Am 13 ani. Chestia e ca dimineata abia ma ridic din pat si cateodata mi se intampla ca la primele ore sa adorm pur si simplu.

Răspuns Câştigător
| 2122009 a răspuns:

Probabil nu te odihnesti suficient, incearca sa adormi mai devreme seara happy si o sa auzi diferite opinii in legatura cu cafeaua, dar parerea mea este ca in cantitati decente nu face rau, dimpotriva, adica nu e bine sa exagerezi ca orice alt lucru de altfelhee hee si daca bei cafea in cantitati mai mari incerca sa pui si lapte :d mai reduce din cofeina big grin kiss

3 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

Fa niste exercitii de dimineata cateva intinderi, un pic de gimnastica desi ti-e lene ajuta organismul sa se energizeze happy si faza cu cafeaua ii cam asa iti creste energia 4 -5 ore dar dupa aceea vine o oboseala foarte mare, mai mare ca cea de dinainte sa bei cafea ( nu vorbesc din experienta mea, e dovedit stiintific daca vreti sa cititi mai mult google it )

| DamnedShadow a răspuns:

Nu e bine ca un copil sa consume cafea, mai ales de la varsta asta. Organismul nu este suficient de matur. Normal ca asa te simti, dupa ce te obisnuiesti cu cafeaua, iti da mai multa energie decat trebuie.

| VinnieS1 a răspuns:

Nu, dar nu bea tot timpul pentru ca in loc sa te energizezi adormi pe loc mi s-a intamplat la jcoala la sport