| FallingDown a întrebat:

Are cineva Nikon asa http://www.altex.ro/......rie-sd-4gb Este bun?:) avantaje/dezavantaje...? funda.

1 răspuns:
| Broadband a răspuns:

Am eu!
o camera destul de buna pentru cineva fara pretentii
are ecran mare 3 inch de foarte buna calitate, adica se vede super
filmare hd 720p
zoom 5x optic
meniu simplu de folosit si multe scene (peisaj, macro, animale, artificii etc)
dar pozele nu ies atat de clare.
noaptea ies oribile. nu poti da zoom optic in timpul filmarii doar digital merge si mai bine nu dai ca se vede foarte urat.
imi place optiunea panorama dar nu le uneste direct trebuie sa le unesti tu pe calculator prin programul ala panorama.
imi mai place cum face poze macro, ies foarte bine
sunetul la filmare e cam slab, adica am filmat niste boxe si nu se auzea bassul deloc, doar niste baraituri si nu intelegeai nimic, in schimb e foarte sensibil, adica auzi si pasarea cerului sau greierii de pe camp daca filmezi afara.dar la zgomot mare e slab microfonul.
daca n-ai bani de ceva mai bun totusi ai putea sa-ti arunci un ochi la L26 are 16mpx fata de 10 si ceva setari in plus fata de L25.