| Raluka_7441 a întrebat:

Are cineva statusuri noi de dragoste si de dor? fundita pentru cele mai multe si mai frumoasehappy Multumeschappy

2 răspunsuri:
| georgyg98 a răspuns:

Oriunde ai fi. Orice ai face. Cu oricine ai fi acum. Candva te vei intoarce. cand va fi prea tarziu. Atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi.]
Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

Am Invatat Ca Nimic Nu Dureaza La Nesfarsit Si Ca Viata Nu E Un Film Cu Final Fericit.
Am invatat sa respect, ea respecta doar banii, Eu am invatat sa lupt singura, ea e zero fara tati si mami `;
As vrea peste 2`3 ani sa`mi apari in cale.Sh sa`mi spui ``Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale``. As vrea sa nu`mi porti pica. Oricine cade se mai sh ridica`"
• Poate intr.o zi`!` Iti vei dori`!` Sa ma vezi zambind ca in prima zi`!` •
Sunt geloasa, si c` daca? Oriqm alta ca mine nu o sa mai fie, si nu o sa ti mai placa.:*

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.
Azi mai fericita ca ieri, si maine mai fericita ca azi.`:X
•◊●◦ » Şi n`am nevoie `de gloss `ca să am `zâmbetul pe buze.` Şi l`am super `des, scumpule.`! Că are `cine să `mă amuze`!`« •◊●◦
Spui ca e o pustoaica care nu stie ce face.dar pe zi ce trece tot mai mult iti place
Ti.am fost sora si iubithaa.si mama uneori, ti.am dovedit ca te iubesc d mii si mii d ori

sa faci diferenta intre alte fete si fata ta, sa stii ca toate te vor, dar niciuna nu te iubeste ca ea'
Cine te iubeste te cauta, Cine te vrea iti spune, Cui ii este dor de tine te suna, Cine nu NU e simplu!
Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa Amica TA!
Si toti ma intreaba ce s-a intamplat.Le raspund scurt:nu ma intereseaza! L-am uitat!
Te minti acum desi iti e dor ai pus orgoliul in fata sentimentelor
unde am scuipat numai pup. las pe altele sa lingaaa :*
Cand viata e ca un castel de nisip! Stiu bine `, promit sa profit doar un pic `! Vreau mult sentimenth, vreau sa simt ca iubesc `! Si ultima clipa sa simt ca traiesc :X.
Iti; pare Rau ca mai cunoscut;> sti * ce plang. Mi se rupe * d tine si de parerile thale d rau :* stai jos
Mersul;*de; scena! Te; Baga'n dilema # vorbeste c'o Profesoara Cu'n :: cuvant THE baga-n boala Pozeaza ' Poziti Propri;* Voi tarfelor datzy; copy!
Crezi ca ma faci + geloasa :* cu tarfa ta? Nu frate :* nu'mi pasa :' Asta ' este ca sa vada :* prietena # tha ca tot eu :** sunt ViatZza tha!
Tu te minti mereu. Sta cu ea dar se gandeste :* la mine Hai la pariu ca la'm facut sa uite te tine!
Nai curaj sa ma lasi sa traiesti fara. Mine
"Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă, E ca la meci, ocaziile se răzbună"
"Unele lacrimi care cad nu se mai usucă-n veci, Nu contează unde mergi. Îţi aduc aminte tot ce-a fost mai frumos cândva, Rămân mereu în viaţa ta"

Le pui conditzii, la toti care t vor Uita-te dar nu atinge, si uite-asa tu ii omori Fermecator, ai un zambet criminal Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl

…->… Chiar daca iTI gResesC Chiar daca sunt momente cand iti LipsesC sa nu uiTi ca sunt defapT LanGa Tine sh` Te iubesc

…->…Vezi tu scumpo, o fi stat sh` cu tine, stiu stiu si c`a ars`o sh` cu altele dar vezi tu el are o fata si pentru el fetita lui e cea mai importanta!

Toti din jurul meu imi vand complimente/Dar nimeni nu stie sa’mi ofere sentimente

E micaa; Sh uneori nesuferita. Dar si asa: Te iubeshteee fara limita

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

Pentru toate fetele care te vor pe tine/Sa stie toate ca nu au loc de mine!

…->…Cine a Fost La Rau Sh Bine Trup Sh SufleT Ptr TyNe? Cine Te`a IuBit MeReu? Cne Alta Decat EU
Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
Ma port ca un copil si stiu ca nu e bine.Si cand ne e foarte bine, e ceva ce nu-mi convine.Tu ma iubesti si ma placi asa cum sunt, de aia pentru mine tu esti cel mai scump de pe Pamant
Ti-ai cautat jumatatea printre multe.Majoritatea erau copile care se credeau adulte.Tu vrei pe cineva jumatate copil, jumatate adult, Eu sunt jumatate mai putin si jumatate mai mult!
Ce-i al meu e pus deoparte.Sa va fie clar la toate!
Ia-ma de mana si sa facem o plimbare.Sa fii doar tu cu mine pan` la rasarit de soare! Fara prieteni,fara bani,fara timiditate,fara telefoane mobile si apeluri ratate!
Tin langa mine doar pe cine iubesc :X De restul` doar ma folosesc!
Imi place chiar daca nu imi mai gasesc unele cuvinte, Imi place cand imi spui tu asa "Sa fi cuminte!
Imi place ca ma crezi, dar tot spui ca mint.Imi place (nu stiuuu) felu` in care ma faci tu sa ma simt :X
Desi poate orgoliu` meu atinge cote mult prea`nalte,sa stii ca incep sa simt ceva ciudat cand stiu ca esti departe
Moamaaa cred ca ai obosit azi. ca ai umblat prin mintea mea toata ziuaa :X
Gandul mi-e mereu la tine, da-mi-l innapoi Ca ti-l dau cand vii la mine sau il impartim amandoi! :X
De la o vreme incoa` nu mai esti in toate mintile, esti doar in mintea mea
As vrea sa pot sa-ti spun cat de mult te iubesc.As fi vrut ca niciodata sa nu te ranesc.
Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti.Il iubesti doar pentru tine, nu pentru parinti.
De-ai privi adanc in ochii mei Ai vedea ce-nsemni pentru mine.As renunta la tot Pt noi, nu pentru iubire
Esti locu-n care totdeauna m-am intors.Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos! funda? plsss

| Youcandoit a răspuns:

Statusuri de dragoste, statusuri de dor, statusuri de tristete, statusuri dragute

Cred in tine, cred in dragostea ta, cred in tot ce tu mi-ai dat. plang cu tine si zambim amandoi, tu esti tot ce mi-am dorit…

Am nevoie de tine cand ma trezesc, am nevoie de tine sa pot sa traiesc, am nevoie de tine sa pot sa visez. Am adormit cu tine in gand, te-am visat si m-am trezit cu tine in gand…

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit, chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati, stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

Mi-e frica sa deschid ochii pentru o noua zi cand stiu ca nu esti langa mine, mi-e frica sa merg inainte cand stiu ca s-ar putea sa nu te mai intalnesc vreodata

Iar eu stau in visari… /uit tot cand ma gandesc la tine,/ as vrea ca intre noi/ doar dragoste sa fie

As vrea ca-n orice vreme /aproape sa-ti pot sta,/ sa-ti spun ca dintre toate,/ tu esti iubita mea.

Si te doresc si-as vrea sa strig! /Dar tu esti prea departe…/ Iubita mea! Cand te alint, /atunci te am in soapte

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit, chiar de imi esti departe.

Si zorii zilei zambesc pentru tine/ Esti tot ce-am visat si-mi doresc pentru mine/Esti raza de soare, esti floarea de mai/ Esti singura fata ce-i spun ca-i din rai.

Va rog nu deranjati, deci porumbeii nu trebuie deranjati, stiti voi de ce… sa nu alunece de pe firele de telefon

Vorbesc cu cel/cea de zice ca ma iubeste, nu imi doresc nimic in plus, asa ca Busy

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.
Sper sa iti placahappy