| Babyk3yk3y a întrebat:

As putea folosi uleiul de ricin. pentru ca parul meu sa creasca mai repede?( am parul pe umeri.) ati folosit uleiul de ricin? cat de scurt era.si cam in cit timp a crescut. cat de mare? funda.

3 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu folosesc ulei de ricin, dar am folosit abia de 3 ori si nu prea imi pot da seama daca si-a facut efectul. Dar sa stii ca este bun pentru ca iti mai "rareste"volumul parului.Eu de cand il folosesc nu mai am acel par umflat. Oricum ti-l recomand.big grin

| Diana3509 a răspuns:

Ia-ti ulei de ricin si vitamina A de la farmacie (impreuna costa cam 10 lei) si aplica la radacina parului. Daca vrei sa-ti creasca parul mai repede, fa-ti masaj la scalp (cap) cam 5 minute in fiecare dimineata si seara. Uleiul de ricin trebuie sa-l folosesti cam de 3 ori pe saptamana, noaptea. De asemenea, il poti folosi si pentru gene, ca sa fie mai dese si mai puternice.

Dupa ce lasi uleiul de ricin o noapte intreaga in cap, dimineata trebuie neaparat sa-l speli foarte foarte bine. In caz contrar, dupa ce il speli o sa para gras.

Bafta...

| oniX_5411 a răspuns:

Eu recomand petroleum de la gerovital.arata asa http://desprecosmetice.wordpress.com/......petroleum/

eu am folosit si e eficient.il gasestiin farmacii pe undeva pe la 17 lei, dar te atentionez ca nu vei vedea rezultate in timpul tratamentului, doar cand il intrerupi. poti incerca sa alternezi si cu ceai de brusture.brusturele e foarte cunoscut la capitolu'asta.si my este ardei iute pus la macerat.iei niste alcool sau cumperi vodka. whatever:-j si bagi vreo 6-7 ardei iutzi si lasi la macerat vreo saptamana.cu solutzia aya putin diluata cu apa te dai pe pielea capului cu o juma' de ora inainte sa te speli pe cap.nu te speria ca o sa ti se incalzeasca pielea, ca asta e si ideea. e cald, circula sangele my repede, se mareshte fluxul de sange-sunt aduse my multe substantze nutritive la firul de par, parul creste my repede:D
bafta! sper sa ai aceleashi rezultate ca mine;)

PS:aveam parul deasupra umerilor.am alternat petroleum, ardei iute si brusture si a crescut la jumatatea spatelui in 3 luni.repede,nu?:>