| MonyRal a întrebat:

As putea sa fiu insarcinata daca la sf lunii octombrie am avut un contact sexual neprotejat, am folosit metoda coitus interuptus si sunt sigura ca iubitul meu nu a lasat in mine, eram si in perioada nefertila dupa calculele mele deoarece la cateva zile dupa asta, in luna noiembrie mi-a venit menstruatia insa mi-a curs mai putin decat d obicei, acum mi-a venit iar menstruatia, mi-a intarziat doat 2 zile insa nu mi-a curs decat foarte putin si de o culoare asa sper negru mai mult cu putine cheaguri! poate sa fie menstruatie peste sarcina? eu tot sunt ingrijorata chiar daca la 2 saptamana dupa contact mi-am facut un test si mi-a iesit negativ iar la 3 saptamana mi-a facut o radiografie si a aparut nimic, banuiesc ca era si prea devreme ca sa s vada ceva! oi fi eu mai paranoica? am avut si o uretrita luna trecuta, poate asta sa-mi fi dereglat menstruatia? iar zilele astea mi-am facut chiar si analizele deoarece aveam greturi si ameteli mari. analizele pot depista o eventuala sarcina? ast un rasp ca sa nu mai stau numai p ganduri! multumesc celor care imi pot da o lamurire sau un sfat!

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

Dupa ce ai spus tu e imposibil sa fii insarcinata. Testul de sarcina masoara prezenta hormonului hCG care apare invariabil in maxim 14 zile de la conceptie in urina (testele de la farmacie) si in 8 zile in sange. Au trecut peste 40. Desigur, daca tu crezi ca esti insarcinata mai exista si sarcina falsa, cunoscuta si sub denumirile de sarcina imaginara sau isterica, este o afectiune care prezinta toate simptomele unei sarcini normale care apare de obicei in urma dorintei foarte puternice a femeii de a deveni mama.

Citeste mai mult pe: http://parinti.acasa.ro/......39693.html

1 răspuns:
| Alinaame a răspuns:

Mai fa-ti un test de sarcina si daca si asta iti iese negativ nu esti insarcinata! Bafta!