| Bianca_4346 a întrebat:

As putea sa port tenesii astia din avatar la o nunta? daca da, cam cu ce ar merge? si un machiaj ceva...helpwinking

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Deci. asculta ma pe mine. Papuceii acestia, pantaloni albi, si un corset negru sau albastru electric. senzatie! Bine, de acum, nu stiu cum ai parul, daca il ai scurt ar fi ok, fa l tzeapan, prin varful capului, sa stea aiurit si e ok. Pe ochi sa te axezi mai mult, si cam gata. Ar merge si niste margele albastre pana la buric subtiri, dar neaparat lungi. Ca gentuta, poti avea un plic, albastru. Imi plac papucii, si e o idee indrazneata ceea ce vrei sa faci tu. M am cam saturat de vechile costumatii, toate facute dupa acelasi tipar pentru nunta!hee hee Daca mai ai niste intrebari poti sa mi lasi i d ul in privat si iti mai dau sfaturi, am idei, o gramada! pup!

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Aia nu sunt tenesi straight face
Sorry happy

| elena a răspuns:

Tenisii sunt foarte, foarte, foarte frumosi...de unde ii ai? sunt scumpi? Esti tanara, frumoasa... o fusta scurta la culoare sa scoti in evidenta papucii, o bluza foarte decoltata si stralucitoare, parul ciuf aiurea si teapan, un machiaj pentru a-ti evidentia ochii, nu prea negru...sunt sigura ca vei mai primi raspunsuri, fa o combinatie din toate, important tie sa-ti placa...petrecere frumoasa la nunta!

nony
| nony a răspuns:

Buna.Hai sa-ti spun eu cum mi-ar place sa te vad.Cu siguranta daca porti tenesii aia.nu ai nici o sansa sa vezi vreo rochie pe tine. eventual niste pantaloni pe alb sau albastru apropiati de textura blugului.sau o rochita de blug cu niste tribale pe ea.sau desene(neaparat scurta). In sus. o bluza alba care sa cada un pic pe umeri.asotata cu niste margele albaste la gat.lungi pana la buric.in urechi cercei rotunzi si mari.parul prins undeva sus. un ruj un pic colorat spre rosu.mai mult visiniu, dar nu strident.Si acum esti gata sa te duci la nunta :*. apropo pe mine nu ma inviti big grin?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu as purta asa ceva. Inteleg teribilismele si afirmarea personalitatii prin haine, dar prefer o rochie sa moara mireasa si pantofi de printesa de 10 cm sa fie partenerul mandru cu mine!

lolita
| lolita a răspuns:

Stii expresia :" sa dai cu bata in balta?". pai cama sta treaba si cu tenesii tai.

| Stixie a răspuns:

1."Teneşii"ăştia nu sunt teneşiwinking
2. Ori nu văd eu bine ori "teneşii" o ard SPORT!
3. După părerea mea la o nuntă, mergi îmbrăcată elegant, dar tu faci ce vreiwinking.
În privinţa machiajului:alege una din două:buzele sau ochii.
Ori alegi să îţi scoţi în evidenţă ochii(dacă ai ochi frumoşi), şi poţi să foloseşti un ruj sau un gloss de culoare deschisă pentru buze.happy, ori. să foloseşti un ruj aprins şi un machiaj mai "pal".
Şi ochii şi buzele "făcute" strident arată penibil!
Mă bucur că te-am putut ajuta:*

| afrodita17 a răspuns:

Pai...ar putea merge cu o pereche de pantaloni albi.si un corset de o culoare asemanatoare ''tenesilor''... un plic dragut simplu si usor elegant.si parul intins cu placa si\sau prins cumva nu prea cochet...machiaj? hm...nu prea accentuat. putin fond de ten, rimel, un luciu incolor sau putin roz...asta ar merge la nunta...nicaieri nu scrie ca trebuie sa ai vreo rochie pompoasa ca altele ca cica asa se cade sa mergi la nunta.esti tanara si nu are rost sa urmezi eternul stil de imbracaminte pe care il adopta majoritatea femeilor atunci cand merg la o nunta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si. nu ne spui si noua ce culoare are parul tau si mai ales tenul dar ce zici de ochii? ne ai lasat in ceata! tenesii merg si cu blugi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nunta + tenesi = combinatie proasta, chiar daca sunt cu toc
Incearca o rochita vaporoasa si niste sandalute, in vara asta ai de unde alege in ceea ce priveste rochiile. Un machiaj mai fresh si gata.
Chiar sunt curioasa cu ce ai te-ai gandit sa asortezi acesti tenesi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. chiar daca esti punkeritza.parerea mea este ca nu prea merge tenesii aia la nunta.
la o nunta merge ceva mai elegant, o rochie, sandalute... Tenesii aia sunt superbi dar merg la cu totul alt fel de petreceri. gen baierame discoteci. Si merg la fuste scurte din blugi si maieoase.sau niste blugi belea si maioase sau bluzite casual. si machiaj .mmmm. ca sa nu exagerezi si totusi sa fie cool, te poti da cu un creion negru la ochi, si cu rimel si o culoare sidefata si pe buze cu un gloss fain. Dar tiam spus, nu la nunta.
bine acu mai depinde si a cui este nunta... dar parerea mea este ca nu prea merge. acu, tu esti sefa, tu decizi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine silvia....stiu ca port ochelari...nu am vazut eu bine....nu sunt tenesi sunt tenesi cu toc. happy

| nimeni_1451 a răspuns:

Mai lasa si tu tenesii...parerea mea e ca sunt foarte urati, mai ales pentru o nunt...imbraca`te si tu elegant, ca de asta e nunta, cu aia te poti duce linistita sa-i cumperi medicamente bunicii...treba ta ...ma gandeste`te!

| l0ry a răspuns:

Tenesii astia chiar ar merge la o nunta.in opinia mea...ar merge foarte bine cu o fusta de bulgi pana la genunchi mai larga ...sau sub fosrma de gogosar...pe negru...sau un bleaumarin...si o bluza alba...tot gogosar...machiajul mustiu...fond de ten... un dermatograf ceva...cat mai strident(la dermatograf ma refer...depinde de ochiul tau... daca este mare... da-te inauntru... daca este mic... da-te pe afara.pentru ca asa ai avantajul sa ti se mareasca ochiul...)iar parul. l'ai putea infoia sau tapa foarte usor...:*:*:**:*
ai grija...asta chiar ar fi o tinuta prea tare
winking
bafta.winkingsi sa alegi tinuta potrivita.si cum iti sta bine...eu mi-am dat parerea...winking