| YumeHime0 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte horror, ceva cu fantome/ demoni/ vampiri, crime, violuri, o poveste de dragoste... Cine imi recomanda cele mai multe si mai frumoase romane de acest gen funda.

2 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Iti recomand:
-Asculta si mori-de Ed McBain, Editura: Nemira
-Casa intunericului-de Stephen King, Peter Straub, Editura: Nemira
-George R.R. Martin - Regii nisipurilor
-Serge Brusollo, Cosmar de inchiriat
-Ghost Story -de Peter Straub
-Moarta ospăţ -John Metcalfe
-"Vampirul"-de John William Polidori
Susan Hill-Omul din imagine: o poveste cu fantome
-Femeia în negru - Susan Hill

| CrazyGirl95 a răspuns:

Ai putea sa citesti Fortele raului absolut sau Bloody Valentine. Daca vrei ceva cu vampiri ai putea citi si Jurnalele vampirilor sau Vampirii sudului. big grin