| elutzagty a întrebat:

As vrea sa ma indrept catre Colegiul Militar Liceal "Stefan Cel Mare" Campulung Moldovenesc.As dori sa stiu si eu unele informatii cu privire la probele pe care trebuie sa le dau, media pe care ar trebui sa o am,

2 răspunsuri:
| MihaiKm a răspuns:

Stai cuminte pentru binele tau. Daca vrei sa iti arunci viata la gunoi du-te acolo, dar eu iti zic, am vrut si eu sa ma duc, da cand am aflat ca te scoala la 5 dimineata sa faci incalzirea si sa urli prin curte, cu marsu ala de rahat, vroiam sa-mi trag 5 palmestraight face. Du-te la alt liceu ca militaru e a naibii, plus ca am auzit ca mananci a naibii de rau, orez tare ca piatra, parizer expiratoh go on( parerea mea), tu faci cum vrei, am incercat sa te ajut pe cat posibil. Succes in viata!

| Aliiiii a răspuns:

E foarte greu!
trebuie sa ai o medie destul de mare! sa fie cam intre 9-9.50 sau mi mare! dar media ta 5-8 conteaza 25%; si evaluarile nationale tot 25 %, iar acolo veti da un test de valuare la lb. romana si matematica care conteaza 50%, e grila si e foarte greu, poti cauta pe net subiecte! am incercat si eu ...prima proba e cea psihologica; vezi primi cam 400 de intrebari pe care le veti rezolva in 3 ore, si un psiholog va analiza raspunsurile, veti da un interviu... apoi aveti proba fizica, care contine un traseu si proba de 1000 de metri in 4.15 secunde,ai nevoie de antrenament la probele astea, m`am antrenat fffff mult, daca vrei poti sa-ti zic cam in ce constau probele si poti sa incepi sa te antrenezi de pe acum! funda?