| alinutzacodruta a întrebat:

As vrea sa pun niste poze pe un site dar imi spune ca sunt prea mari...sadexista ceva programe cu care pot sa le micsorez? sau ceva? daca da dati-mi cateva link-uri :*:*

Răspuns Câştigător
| Emena a răspuns:

Cropeaza`le cu photo scape
sau
1- deschizi poza pe care vrei sa o micsorezi cu paint luat din windows (de obicei este in accesorii) si dupa,
2 - dai click pe meniul image
3 - click pe strech/skew,
apare horizontal, vertical cu 100% si
4 - pui si tu 50% pe horizontal si pe vertical
5 - mergi pe OK si se micsoreaza imaginea si vezi daca iti convine, daca nu repeti figura cu miscorarea (repeti de la pasul 2 la 5).

in final
6 - salvezi imaginea cat doresti sa fie de mica
5 - mergi pe OK si se micsoreaza imaginea si vezi daca iti convine, daca nu repeti figura cu miscorarea (repeti de la pasul 2 la 5).

in final
6 - salvezi imaginea cat doresti sa fie de mica

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă ai instalat office-ul cu tot cu picture manager, deschide-le cu picture manager şi fă-le un resize. Îţi va micşora dimensiunea lor.

| piticot a răspuns:

Ciao. Cel mai simplu scrii pe google picresizer si apoi clik pe primul rezultat, incarci imaginea si bifezi 25%, dedesubt dai continue apoi salva su disco(acolo alegi tu unde o salvezi). Aceasta dimensiune i-ti va fi acceptata pe orice site, dar poti bifa si 50 sau 75% dar sunt prea mici apoi pozele.