| ralucaralu a întrebat:

As vrea sa zambesc mereu, dar am impresia ca sunt urata cand fac asta. Am impresia ca se uita lumea ciudat la mine si ca pur si simplu cand zambesc sunt oribila.Intr-adevar nu prea am incredere in mine si sunt complexata de nasul meu. Ce sa fac? M-am saturat de situatia asta.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asta e buna. Daca am insira toti de ce suntem complexati ma tem ca s-ar bloca site-uloh go on
Partea buna e unui complex ca numai tu stii ca il ai.Restul sunt mult prea concentrati pe sine pentru a observa un nas un pic mai altfel. Daca nu ma crezi, povesteste-i cuiva despre complexul tau si ai sa il vezi surprinshee hee

| oanawww45 a răspuns:

Si mie nu-mi place sa rad pentru.ca mi se pare ca sunt urata cand rad. Ti-a spus cineva ca esti oribila atunci cand razi? Intreaba pe cineva sa iti spuna daca esti urata cand razi! O fata este intodeauna frumoasa cand e fericita si zambeste mereu, cred ca esti la varsta cand toate fetele incep sa isi gaseasca defectele si sa nu mai fie multumite de ele. Vrei sa fi ca si vedetele?:-\ Nu cred...ai vazut cum arata ele nemachiate si cand rad? ia comparate cu ele, ele sunt mai urate. Daca nu ai incredere in tine incerca sa fi indiferenta nu baga inseama spusele celorlalti, sau daca ei nu ti-au zis ca esti urata cand zambesti, iseamana ca ei se uita la tine pentru. ca nu te-au mai vazut razand sau poate ca vor sa afle de ce razi. Oameni se ciudat la altii doar daca aceia ar fi ciudati, ar trebui sa aiba un nas de 2 ori mai mare dacat gura! Cu timpul o sa treaca aceasta obsesie a ta, ca si eu am avut-o cu nasul, cand ma iutam in oglind vedeam un nas urias! Dar oameni imi spuneam ca am un nas subtire si frumos. Tu doar ai impresia ca se uita ciudat la tine... dar esti sigura 100% ca ei se uita la tine pentru acest lucru? Daca ce ti-am spus acum nu te-a convins atunci pune mana la gura ca sa ascunzi lucrurile care nu-ti plac! happy Capul sus! Si eu am patit asta! happy

| LoveToHate a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui.
Toata lumea e frumoasa cand rade, fi tu insati.Razi cu pofta... poate ca lumea se uita la tine din cauza ca ai un zambet minunat.
De ce sa te ascunzi daca asa esti tu!
Fi mandra de tine...eu am o prietena care are nasul cam ciudat...si ea spune mereu:"Nasul meu e cool!"chiar daca nu prea e asa si ea stie asta!laughing

Eu cred ca fiecare fata are o "goanga"pe creierlaughing)laughing...adica tu crezi ca zambetul te face sa arati urata, eu cred ca sunt grasa, alte fete cred ca sunt slabe, urte, ciudate etc

Dar nu-i asa...sunt sigura ca nu arati deloc urat cand zambesti!

Succes!big grin
Sper ca te-am ajutat!

| Yarinn a răspuns:

Cand aveam vreo 13 ani (vai, ce mult a trecut de atunci laughing) faceam cursuri de modeling, iar instructorul ne batea la cap, spunandu-ne intr-una: "zambiti!". De atunci, cred ca toate persoanele sunt mai frumoase atunci cand zambesc; par mai senini, mai vioi si mai comunicativi, decat persoanele care incerca sa-si ascunda zambetul!
Nu ar trebui sa te simti complexata din cauza niciunui defect! Sunt persoane bolnave, care stiu sa se bucure de viata, fara a se gandi ca au nasul urat sau ca sunt grase, etc. Ar trebui sa inveti sa ai incredere in tine, iar la asta sunt buni prietenii. De exemplu, eu am cosuri si mai am momente in care ma consider foarte urata si imi doresc sa dispar; atunci, prietena mea cea mai buna intervine cu replici incurajatoare.
Incearca sa nu te mai gandesti la nasul tau, fii vesela, glumeste si razi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu totii devenim din ce in ce mai complexati. Pur si simplu nu ne ajunge ce ni s`a dat, cu ce am fost inzestrati si intram intr-o panica absurda. Poate fi doar o iluzie, ca cei din jur se uita urat la tine. Daca tu nu ai incredere in tine si nu te consideri frumoasa, cum ai vrea sa o faca ei? Slabe sanse.Eu zic sa ii multumesti lui Dumnezeu ca esti bine-sanatoasa si lasa detaliile la o parte. Daca tu simti nevoia sa zambesti, fa`o! Este foarte frumos ca iti doresti asta! Vei emana numai energie pozitiva in jurul tau, iar cu putin mai multa incredere in tine, vei face raspandita buna ta dispozitie!