| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a întrebat:

As vrea si eu niste citate pe care as putea sa le las sub forma de com, la niste poze cu indragostitihee hee aveti?

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyAm ceva citate, nu stiu daca sunt ceea ce cauti, dar, uite!happy
Dragostea este ceata care se formeaza cu aburii suspinelor. – William Shakespeare
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta. – Emanuel Swedenborg
Dragostea imatura spune "Te iubesc pentru ca am nevoie de tine". Dragostea matura spune "Am nevoie de tine pentru ca te iubesc". – Erich Fromm
Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita, pentru ca, atunci cand o vei cunoaste in sfarsit, sa stii sa fii recunoscator.– Gabriel Garcia Marquez
Prietenia este cu siguranta cel mai bun pansament pentru durerile provocate de dragoste. – Jane Austen
"As vrea sa fiu aerul care-ti atinge trupul pentru o clipa. As vrea sa fiu acel ceva neobservat, dar necesar."
"Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste."
"Dragostea este misterul intre doi oameni, nu asemanarea dintre ei".
"Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti."
"Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata."
A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!-Emil Cioran
E mai bine sa iubesti si sa pierzi, decat sa nu fi iubit deloc.
Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze.

Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine.
Dragostea se naste cu un suras, creste cu un sarut, si se termina cu o lacrima.
Prietenia inseamna un suflet in doua corpuri.-Aristotel
Daca mai ai nevoei de ceva citate scrie numele unor filosofi pe google, si cere citatele celebre in ceea ce priveste sentimentul pe care vrei sa-l cunosti mai bine.
Ai grija de tine!happy

1 răspuns:
| Emena a răspuns:

Iubiti`va mult!
va sta bine impreunalove struck
frumosi love struck
nu trebuie neaparat citate