| al3ssia a întrebat:

As vrea stiu ce pot face parintii mei din punct de vedere legal daca eu(17 ani)plec de acasa avand in vedere ca sunt si insarcinata.Prietenul meu este major(20ani). Vreau doar raspunsul strict la ce am intrebat fara moralawinking
Multumesc anticipathappy

4 răspunsuri:
| Foxylicious a răspuns:

Pai tu esti inca minora si avand in vedere ca prietenul tau este major il pot da in judecata deoarece nu are voie sa tina un minor.(decat daca ei isi dau acordul)
Eu zic sa astepti sa se nasca ingerasul sa nu ii faci rau si dupa te poti muta cu prietenul tau

| myhu2011 a răspuns:

Nu iti pot face nimic.pur si simplu nu mai vrei sa te intorci acasa. mergi inainte cu pers iubita

| Marius0012 a răspuns:

Nu stiu drept sa-ti zic

| al3ssia explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.M-am interesat si pot face si cununia civila fara acordul alor mei asa ca deja numai sunt o problema ai mei:*