| radutoby a întrebat:

Aseara am cunoscut o fata si mi-a spus ca sunt foarte dragut si mi-a dat facebook-ul.Cum sa o abordez mai departe, ce sa ii spun mai exact?(nu imi spuneti chesti gen : intreab-o ce pasiuni are,sau ce ii place sa faca,ceva simplu si dragut, nu chesti de pe vremea lu' bunicu) Ofer funda celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| LarissaMouse a răspuns:

Pai se pare ca nu prea ai mai avut de-a face cu fetele.Ce sa zic,mai intai trebuie sa fi sigur ca nu ti-a spus ca esti dragut doar ca sa fie ea prietenoasa.
Chestia cu fetele e ca daca nu sti cum sa vorbesti cu ele, te lasa cu ochii in soare laughing. Trebuie sa te comporti frumos, nu ca un nesimtit.
Dar sa stii ca daca o intrebi ce ii place este o idee buna pentru ca ii arati ca iti pasa de ea si ca vrei sa o cunosti.
Depinde si de fata, pentru ca daca e mai cuminte si la locul ei, nu prea o sa-ti iasa cu replici de agatat luate de pe net.Incearca sa fi tu, iar daca nu merge, atunci nu te merita.
SucceS!