| ραтяίcία a întrebat:

Ati avut vreodata un jurnal? De ce il tineati? Ce parere aveti despre ideea de a avea un jurnal?

6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Am un jurnal, dar nu am scris decat 10 pagini in el laughing
e frumos sa ai unul si sa iti scrii cele mai frumoase amintiri, sa le mai citesti din cand in cand, dar mie nu prea imi place, nu mi-ar place sa scriu tot felul si sa-l gaseasca cineva, oricum cele mai frumoase lucruri din viata nu cred ca e nevoie sa le scriu intr-un jurnalwinking

| Francesca17 a răspuns:

Buna! Am avut...Il tineam pentru secrete :X! Avea o parere buna fiindca in el spuneaitot si te eliberai iti randuiai gandurile :*! Funda?

| REDSQ a răspuns:

Avand un jurnal, iti pui pe hartie gandurile, intamplarile, experientele, iar acest lucru iti da o mai mare siguranta de sine, te simti mai organizat in interior, memorezi unele date esentiale despre tine sau despre lucrurile care le-ai facut, pentru a le revedea mai tarziu. Un jurnal este o "parte din tine". Jurnalul personal are si rolul de a calma in interior o persoana nervoasa dar are in acelasi timp si functia de a ridica moralul, stiind greselile facute, vazand motivele si indreptand pe viitor acele greseli.

| Shine a răspuns:

Da, am avut. Cred ca toti avem la un moment dat. Este singurul care asculta, tace si te face sa te simti mai bine.
Stiu ca si prietenii pot face asta, dar cateodata nu putem impartasi anumite secrete/sentimente in fata celor dragi.
Plus ca jurnalul nu te judeca niciodata!winking

| Alexandra_2209 a răspuns:

Eu am jurnal...

Il am chiar de foarte mult ( de prin cls a 3-a si acum sunt a 7-a)

Il tin ca sa sc momentele importante din viata, de ex am mom in care scriam in fiecare seara, altele in care nu mai scriam cateva luni... dar at cand se intampla ceva imp scriu

Nuj, nu are un folos anume decat ca te ajuta la creatie si iti face odine in ganduri, si peste cativa ani vei vedea cum iti exprimai ideile atunci cand ai scris si ce ai scris

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Am avut, si inca am.
Cu celelalte jurnale...nu stiu ce am facut, dar pe acesta(in care scriu de 3 ani) inca il am, si imi place sa il citesc cateodata...cand mi-e dor de anumite momente din trecut. Cateodata il citesc si raman suprinsa de cele intamplate. E placut. Devin nostalgica, fericita, depinde.