| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Ati folosit uleiul de ricin pentru par? da rezultate? cum se foloseste?thinking

Răspuns Câştigător
| princessmary a răspuns:

Da.chiar acum de cateva saptamani il folosesc, te sfatuiesc sa nu te dai cu el asa simplu pentru ca e foarte gros si lipicios mai rau decat mierea, fa o combinatie dintre ulei de ricin su ulei de masline, acum am parul mult mai frumos, uleiul de ricin se gasese in farmaci, dati pe tot parul cu combinatia aceasta si apoi acoperal cu o caciula o bendita sau i scufie, tinel asa timp de 2-3 ore dupa aia spala-te pe cap, spalal bine, ca sa stii ca l-ai clatit bine el trebuie sa "scartaie" cand tragi de el

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E simplu de folosit, se frictioneaza pielea capului, chiar si parul, stai asa 2-3 ore, apoi te speli folosind apa din abundenta.Asta se face de 2-3 ori pe saptamana timp indelungat dar rezultatele se vad.

| Brigitta a răspuns:

Da, eu folosesc big grin
Il iau de la farmacie; cu 30 minute-2 ore inainte sa ma spal pe cap ma dau numai pe lungimea parului si insist pe varfuri, apoi ma spal pe cap ca de obicei.
Imi hidrateaza parul si il face lucios si frumos big grin
Stiu ca se foloseste si daca ai scalpul uscat atunci te dai direct pe radacini big grin
Dar am prietene carora le-a facut parul aspru si foarte uscat...

| mircea a răspuns:

Nu am folosit pentru par. Stiu ca este un purgativ de marca. Nu-i nimic mai invat si eu.

| Rizer a răspuns:

Uleiul de ricin se foloseste astfel se pune sticluta in care ii uleiulintrun vas in care este apa cald bine se lasa cam 20 de minute acolo iar dupa aceea se scoate si se toarna intr-un vasonel iar peste mai pui si o fiola de vitamina c se gaseste la farmacie se amesteca bine dupa carecu o pensula cu care te vopsesti aplici mai intai pe varful parului si tot asea pana azungi la radacina dar nu uita pe varfuri sa pui mai mult de oarece sunt mai deterorate in tot deauna intre sa ai langa tine doua prosoape imuiate si ele in apa calda si stoarse le pui pe cap si stai asea cam 20 de minute depinde de par de calitatea parului du aceea se spala bine parul. acest tratament se poate face si de doua ori pe saptamana depinde cat este parul de deteriorat exemplu dupa ce tei decolorat poti sa faci de 2 ori pe saptamana iar daca ai un par normal ajunge o data la 2 saptamana iar daca iti vopsesti parul destul de des at o data la saptamana

| Rizer a răspuns:

Bună.

Pui 30 de picături de ulei de ricin în palmă și masezi pielea capului și lași să acționeze timp de 30-60 de minute înainte de a fi spălat.

Te speli cu un șampon vitaminizanat (B5), un balsam fortifian și o mască hidratantă.

Uleiul de ricin ajută mult la fortifierea și sănătatea firului de păr, oprește căderea acestuia în cantitate mare.

O dată la 2-3 luni trebuie să tai vârfurile pentru a ajuta la creșterea lui sănătoasă.

Evită uscătorul de păr, usucă și deteriorează părul.

Mare grijă și la alegerea vopselei de păr, în situația în care te și vopsești.

Tratamentul trebuie să-l faci minim 2 luni de zile ca să vezi un rezultat pozitiv.

Pa, pa.

| Rizer a răspuns:

Cu uleiul de ricin, se freaca bine pielea capului, dupa care se pune pe par o folie de nylon, peste care se leaga un batic de bumbac si se sta astfel cel putin o ora, dupa care trebuie sa te speli pe cap insa nu cu sampon obisnuit ci, cu unul preparat de tine din galbenus de ou crud care se da pe par, dupa care te speli si te clatesti bine. In apa de clatit sa pui otet de mere cu miere 2-3 linguri, in cuva de la chiuveta in care te vei clati.

Mult succes si sa reuseti ce ti-ai propus.

Parul se va regenera si va creste mai frumos. Tratamentul acesta trebuie sa-l aplici saptamanal, timp de cca 5-6 luni, dupa care vei vedea rezultatele care vor fi benefice.

| 61n4 a răspuns:

Da e foarte bun. si daca mai adaogi si vitamina a e si mai bine. e bun atat pentru par cat si pentru gene sau ungii. intr-adevar ajuta la credterea parului si nu estenici costositor. il aplici pe par la radacina, pentru ca de acolo creste parul. vei vedea ca o sa aiba efecte. dar sa nu abuzezi. 1data pe saptamana maxim de 2 ori...

| stefytm a răspuns:

Eu unu nu am folosit desi am auzit ca daca folosesti este posibil sa fie mai des! Vreau si eu cateva raspunsuri mai clare si daca este bun si la barbati