| alexuzha a întrebat:

Ati vrea sa schimbati ceva la parinti vostri? daca da ce?

Răspuns Câştigător
| Marya_1984 a răspuns:

Da... sa nu mai faca pe parintii.Adica mama sa nu mai faca pe mama iar tata sa nu mai faca pe tata atat de drastic. Urasc atunci cand fac astastraight face In ultima vreme nu mai fac asa deoarece le-am explicat ca sunt destul de matura sa-mi port si singura de grija dar mai au niste scapari tare enervante. in fine, ce poti sa le faci? Ei sunt cu banii nu eu big grin

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, de schimbat as vrea sa schimb unele chestii, dar ii accept asa cum sunt...

| Betty18 a răspuns:

Unele idei sunt cam invechite pe care le au si asta nu imi place

succes

| DonGiovanni a răspuns:

De ce sa schimb? Ei sunt perfecti.

| biancabellaa a răspuns:

Da.

Sa nu mai fie ceara asa de exigenti.

Inteleg ca vor sa ma protejeze...

Dar m.au DIPSERAT:@

| Rrrretarded a răspuns:

Sunt multe de schimbat la parinti...

| parampam a răspuns:

Nu as vrea sa schimb nimic la parintii mei. Ma inteleg foarte bine cu ei, ma sprijina in tot ce fac si desi suna cam superficial, chiar nu stiu cum as fi fost daca nu ma educau asa.Mama este mai aproape de sufletul meu, nu ma cearta ci imi da sfaturi, este o fire calda si mai zapacita asa. Tata este mai sobru, dar el este exemplul meu de om cinstit si sicer.

| I'm just me a răspuns:

Eu nu as vrea sa schimb nimic la parinti mei, imi plac asa cum sunt

| roxu_6521 a răspuns:

Da...As schimba multethinking Cel putin la tata...De cand a plecat mama prima data in It, nu ne mai intelegem atat de bine, inainte eram cei mai buni prieteni...Acum nu...Prefer sa ma inchid in mine...Cred ca .As prefera sa nu-mi fie tata... Vreau sa vad in el prietenul care imi era inainte...De asta avem noi adolescentii nevoie, sa vedem in parinti prieteni, sa avem cu cine sa vb, sa ne dea sfaturi pentru ca au fost trecuti prin viata.Nu doar niste persoana care ne dau bani si ne interzic o multime de chestii.In felul acesta ne pierdem...

| Cristyna a răspuns:

Clar ca as vrea sa schimb anumite chestii. Doar au si ei defectele lor..sunt si ei oameni.
Insa, sunt parintii mei si incerc sa-i inteleg de ce reactioneaza intr-un fel si nu ii judec.
Stiu ca la un moment dat voi si eu parinte si imi voi da seama cum e sa fii in pielea lor si ceea ce au gresit ei ca parinti voi incerca sa nu gresesc si eu. Voi invata de la ei.

cris happy