| raluca250 a întrebat:

Aveti Povesti de dragoste sau povesti amuzantee? >:

scrieti`le aici!
cele mau bune fuundoi!

Răspuns Câştigător
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Iti zic ce mi s`a intamplat de curand.

Eram la scoala.Ne intreba profa, ce facem noi in vacanta. Toti au spus " Stam acasa ". La care ma trezesc eu [stateam cu capul pe banca], ma duc sa beau si sa ***.
Dupa ce`am zis chestia asta, profa ma da afara.
Bla bla bla in mintea mea, vine gardianu`.
Ma intreaba :
Cf Alle?
Bn m-a dat babaciunea aia afara.
Da dupa care se suna si ii zic[profei] :
Gagika nu`mi dai si mie nr`u tau de tel sa iesim in oras?laughing
Next day, dirigu`

- Sarut`mana. AHAM AHAM!
- Ce acum mai facut fii`mea?[adica eu]
Vorbea mama cu ea.
Dar face mama:
-Vad`ca iti cam place viata mamaie! rolling on the floor)
Dupa ce a inchis tel. =]]

Nu prea e funny` dar, km s`a intamplat.era mai funny
hee heerolling on the floor

Sau, era ora de franca[in clasa a5a imi amintesc].
Invatam hainele -> Des pantalons... ETC
Si zice profu` :
- Copii, este " Des pulls " -> de piul.
Eu fiind ne-atenta nu intelesesem cum se citea.
ne-a pus sa citim o prop.
" J`aime des pulls " -> Nu ma pricep. Nu mai stiu km era
Dar fac eu " Jem de pullas " rolling on the floor)))))))))))))))))))))))
Doamne.
laughing
Ciudat.

Va spun sincer, aveam numai 10 pe linie in 1-8.
rolling on the floor

:*

1 răspuns:
| simi54 a răspuns:

Ceasul pierdut

A fost odata un fermier care si-a dat seama ca si-a pierdut ceasul in fan. Nu era un ceas oarecare. Pentru fermier acest ceas avea o valoare sentimentala.

Dupa o lunga cautare prin hambarul cu fan el a renuntat. Afara era un grup de copii. S-a indreptat catre ei si le-a spus ca cel care va gasi ceasul va primi un premiu deosebit.

Auzind asta, copiii s-au dus in hambar si au inceput sa caute peste tot. Cand toti erau pe punctul de a renunta, un copil a venit la fermier si l-a... rugat sa il lase singur in hambar pentru a cauta ceasul.

Dupa putin timp, baiatul s-a intors la fermier cu ceasul in mana.

Fermierul a ramas uimit si l-a intrebat:

- Cum ai reusit sa-l gasesti? Eu si ceilalti copii il cautam de foarte mult timp.

Baiatul i-a raspuns:
- Nu am facut nimic special. M-am asezat si am inceput sa ascult. In liniste am auzit clinchetul acelor de ceas, iar apoi am mers in directia indicata de sunet".

Linistea sta oricand la dispozitia ta. Bucura-te de cateva clipe de liniste pe care sa ti le acorzi zilnic. O minte linistita poate gandi, evalua si lua decizii mai usor decat una agitata.

Uneori nu ai nevoie sa escaladezi cei mai inalti munti, ci doar sa ai curajul de a sta cu tine in liniste...