| unstricat a întrebat:

Aveti prieteni timizi? Cum va comportati in preajma unui timid?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te comporti cu o persoana timida?!? Acum depinde ce intentii ai. Daca vrei sa fii ok, ca sa zic asa, vei incerca sa fii suportiv cu respectiva persoana, sa nu-i adresezi intrebari incisive si prea intime. Foarte important e sa eviti sa lasi sa intervina acele momente de tacere aiurea si tensionata in care nici unul dintre voi nu mai stie ce sa zica. In conversatia cu un timid, consider ca este bine ca tu sa conduci, sa pui intrebari si starnesti interesul celuilalt.

3 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Intru in vorba cu ei... vb cu ei de parca i'as sti de-o viata...ca sa se simta binewinking

| ForbiddenLove a răspuns:

Nu pot sa iti raspund pentru ca fac parte dintre "persoanele timide"!
totusi incerc sa ma schimb pentru ca mi se pare ca este un impediment atunci cand vreau sa imi fac prieteni.

| sssarah a răspuns:

Da, am o gramada de prieteni timizi.
Pai incerci sa vorbesti cu ei calm, linistit...Mai faci cate o gluma, incerci sa-i faci sa se simta bine.Depinde si de caracterul tau.
Dar sa fii doar tu cu el/ea.Asa v-a avea mai multa incredere.