| andrutza2013 a întrebat:

Azi in fata la mine la bloc am gasit un caine lup, la un picior lovit. am sunat la protectia animalelor si mi-au zis ca nu e treaba lor. mie mi-e mila de el si nu vreau ca vecinii sa-l alunge fiindca o sa-l bata copii. ce trebuie sa fac ca sa fie totul bine? primul raspuns funda! cat mai multe raspunsuri, va rog!

Răspuns Câştigător
| pefelie a răspuns:

Vorbeste cu parintii si daca ai unde sa-l tii, il poti lua tu acasa. Il duci la veterinar sa-i vada piciorul si ai grija de el pana se recupereaza. Apoi il poti elibera sau il poti pastra, asta depinde de tine si de parintii tai! Vorbeste cu parintii tai despre aceasta problema happy

2 răspunsuri:
| MickyloveAndySixx a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un veterinar cu el! nu trebuie sa platesti daca ii zici ca l-ai gasit! daca te lasa parintii ii zici sa il pastrezi cateva zile macar daca nu te lasa sa il pastrezi de tot! :*! puppy dog eyes

BAFTA! >big grin

| pefelie a răspuns:

De ce mi-ai dat prietenie?! Ca la felicitare vad ca nu raspunzi sad