| Andrada2601 a întrebat:

Ba frt ce i prostia asta cu abonamentul la metrou pentru elevi. Daca n ai domiciliul in Bucuresti nu ti fac aia abonamentu. pbn acum

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil masura e luata pentru a nu calatori elevii in afara programului de scoala.Aceeasi masura e luata si pentru studentii de facultate, primesti reducere pe ruta acasa-facultate, nu sa te poti plimba cu trenul in toata tara.E nedrept, dar asa functioneaza lucrurile in Romania.