| AndreiIDK a întrebat:

Ba vere eu sunt o persoana foarte afectata de fel, mai pe scurt tot lumea imi zice parintii mai exact imi spun ca sunt antisocial, ca stau toata ziua la calculator. Eu nu pot sa vorbesc cu ei, pur si simplu n-am nici un motiv sa ies sa vb cu ei sau alte chestii pur si simplu m-am obisnuit sa stau in casa si imi e tare greu sa trec peste aceasta situatie, ca nu vb cu nimeni, stau numai in casa. Nu stiu ce sa mai fac in situatia asta, imi e si frica sa ma deschid in fata lor cu probleme pe care le am, imi spun ca nu o sa ajung nicaieri daca stau toata ziua si dorm sau ma joc pana tarziu la calculator si ii inteleg dar mi se pare ca vor prea mult de la mine. Momentan si nu stiu adica inainte venea politia si astea la mine si *** si acum stau numai in casa, nu mai fac nimic rau sau nu mai stau cu toti nebunii pana tarziu afara sau *** asta era problema lor, acum este ca nu fac nimic, ca stau la calculator si dorm. PS nu vreau sa se ia la misto ce am zis eu. Mersi

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Uite aici este un caz de psiholog, sper sa citeasca si userita noastra care spunea ca dau raspunsuri numai cu propaganda catre psihiatrie!

pentru ca parintii tai cu siguranta nu au studii si nu stiu cum sa te ia.

daca esti cat de cat deschis poti merge impreuna cu unul din parintii tai la psiholog, sau de ce nu cu ambii, nu ne-ai spus ce varsta ai caci daca esti major o sa ti se para asta de ras, sa mergi cu unul din parinti la psiholog, dar eu zic ca aveti nevoie de consiliere pe partea aceasta a intregii familii, sa stiti si sa invatati sa comunicati, sa va exprimati gandurile, iar tu in mod deosebit sa devii cat de cat sociabil!

statul la calculator non-stop te va limita pana la un prag pe care nu-l doresti, vei ajunge jos de tot ca si cunoastere, ca si socializare, practic zero viata!

| Violleta2022 a răspuns:

Absolut tot ce ai scris aici despre tine, denota ca esti intr-adevar un antisocial, asdar parinti au dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât nu trăiești pe bani părinților tăi munca cinstită părinților tăi in grija părinților tăi să-ți crească copilul și tu săte joci jocuri pe calculator și telefon și nu-ți petreci nopțile prin cluburi și "distracție" și nu-ți crești propiul copil nu-ți educi propiul copil să-ți asumi datoria de părinte și nu stai in casa părinților tăi și nu-ți bați joc de bunătate părinților tăi cu cât își pot permite și ei săte ajute ca părinți nu ca vreo obligație și sclavi "dorințelor" "mofturilor" tale și nu-ți necăjești părinți jignești agresezi părinți prin gesturi mofturi cuvinte urâte împins înjurat venit acasă băut drogat inconștient de sine și nu agresezi bați alți oamenii pe străzi și nu ești un om agresivi cu oamenii pe străzi nu ai cum sa fi problema părinților tăi.