| Ionuţ_Bogdan_2000 a întrebat:

Barbierit cu lama sau cu aparatul de ras? Pana acum m-am barbierit cu lama, da' am inteles ca este mult mai eficient cu aparatul. intrebarea mea este: barba creste mai repede si mai groasa (dezvoltarea firelor) atunci cand o rad cu aparatul sau cu lama?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aparatu nu taie asa bine nici ala de la Braun nu cred ca e prea eficient dar e mai rapid si usor de folosit

suntserios
| suntserios a răspuns:

Barba creste la fel in ambele cazuri. Cu aparatul dureaza mai mult insa e mai comod, te poti rade oriunde, pe uscata, fara spuma, fara taieturi

| Mihaelablabla a răspuns:

Cu aparatul. In plus, dupa ce iti creste mare si deasa o poti tunde.