| Anonimatrista14 a întrebat:

Bun deci...
Am 14 ani si plac un baiat(are tot 14 ani). Intamplator, am inceput sa vb cu prietenul lui cel mai bun (fara sa stiu ca sunt prieteni ) si asa din vorba in vorba am sjuns sa vb despre respectivul baiat si sa aflu ca sunt bff.
Eu crezand ca acest tip cu care vorbesc o sa ma poata ajuta sa ma apropii de el, i-am zis ca il plac pe prietenul lui si din astea. La un moment dat i-am propus sa il ia pe tipul pe care il plac si sa vina luni in parc. Acest baiat i-a propus baiatului pe care il plac sa vin in parc, iar acesta i-a spus sa imi transmita ca merge la bunici, asta fiind doar o minciuna.
Eu de aici am dedus, logic ca baiatul pe care il plac nu ma place la randul lui si nici nu vrea sa interactioneze cu mine sa zic asa, macar sa incerce...
Cum sa il fac sa fie atras de mine, sa ma placa? Sau cum sa procedez? Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Anonima1215 a răspuns:

Din păcate nu te putem ajuta prea mult pentru că depinde de el. Însă ai putea să îți arăți cea mai bună latură a ta când ești în preajma sa.
Băieții iubesc fetele copilăroase, care râd la glumele lor chiar dacă nu sunt amuzante. De obicei le place ca fetele să fie mai copilaroase ca ei să aibă grijă de ele și să le protejeze. Încearcă să fi cea mai bună versiune a ta, dar dacă nu merge, atunci treci peste și nu te mai gândi la el. Nu trebuie să devii o altă persoană ca el să te placă. Trebuie să fii tu însuți.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Atractia si simpatia sunt ceva ce nu poti infleunta!
daca baiatul ala nu te place, nu ai cum sa-l infleuntezi!
Acum, ca sa intelegi cum functioenaza asta, trebuie sa te pun sa faci un exercitiu!
Ai la scoala un baiat care nu-ti place deloc?
Daca da, gandeste-te la el cum este sa vina la tine sa-ti spuan ca te place mult si ca vrae sa fie iubitul tau!
Tu ce i-ai raspudne, ca esti fericita sa fii iubita lui daca nu-l placi?
Crezi ca te-ar putea influenta si ti-ar schimba gandulurile, acest baiat care nu-ti place?
Cam la fel este si cu baiatul pe acre tu-l placi si el nu te place. Din pacate, nu-i poti schimba gandurile cuiva si nu poti sa-l convingi sa te placa cu forta!
Vei intelege asta mai tariu, cand vei mai creste, cand vei intelege ca baietii nu-s papusi, sa faca ce vrei tu!

| Neorxnawang a răspuns:

Din moment ce nu te place noi nu putem face nimic, imi pare rau, totul depinde doar de el...