| Silvara a întrebat:

Bun, deci vreau sa imi fac un pierce in buza, iar pe net am citit ca se poate da doar cu branula si asta ma cam, uhm. sperie. D: Deci, stiti cumva daca se poate da si altfel?happy si cine si-a dat, spune-ti-mi daca doare.
Thanks.

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Eu zic sa nu incerci sa ti-l faci singura, mai ales daca nu ti-ai mai facut vreunul pana acum. Si da, se poate face cu branula sau cu un simplu ac de seringa. E mai complicat in buza, de aia zic sa nu te bagi daca nu esti prea sigura de felul in care se face. Mai bine du-te la cineva care a mai dat si in care ai incredere sau du-te la un salon. E mai okay asa, zic eu. Si acolo mi se pare ca iti da cu o chestie inainte si pe moment nu doare. O sa doara vreo saptamana sau un pic mai mult, si trebuie sa ai grija sa nu ti se infecteze in perioada asta, dar apoi nu o sa mai doara.

4 răspunsuri:
| Rez0o a răspuns:

De dureros este dureros dar este posibil si fara branula cu un pistol special pentru piercesuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi atenta aici si nu te lua dupa toate tampeniile care le spun uniistraight face pe aici :-J lasa-i ca nici ei nu stiu ce spun laughing deci in primul rand ai nevoie de un ac steril si de un pirce steril pentru ca intr-adevar se poate infecta foarte urat in primele zile maxim o saptamana. trebuie sa iti gasesti un ac destul de gros pentru ca daca vei folosi unul prea subtire vei fi foarte dezamagita pentru ca laughing nu o sa intre pirceu sad. cumpara de la farmacie o branula cel mai binebig grin stai relaxata dati inainte pe locu unde vrei sa faci gaura si incepe din exterior spre interior happy nu te panica cand esti cu acul la pe la mijloc pentru ca nu e mare lucru sa curga putin sange. happybig hug lasa acul cel putin 1 minut dupa care iti bagi repede pirceu. apoi iei niste vata pui pe ea spirt si de dai deasupra.adica te tamponezi cu ea putin iar apoi laughing poti sa te bucuri ca ai pircerolling on the floor trebuie sa stai macar o zi cu el in buza.ca sa nu se inchida gaura. dupa o saptamana o sa fie totul inregula big grin incearca o saptamana sa nu fumezi sau asa. laughing poti sa bei alcool big grin ca e chiar indicatlaughing... sper ca te-am ajutat.si ca ai inteles cum se face >big grin

| AndruȘșca a răspuns:

Esti nebunaa fetitoo!laughing

| GoLdEnboy a răspuns:

Crede-ma pe mine k eu am 2 gauri in buza tongue.Cel mai indicat este sa nu iti dai singura pentru. ca o sa intri in panica si nu e bine. Pune pe cineva sa iti dea, cineva care a mai dat, dar oricum nu e mare greutate.Iti trebuie o branula verde sterila si un pierce steril.Si nu ai dc sa te speri pentru ca nu o sa te doara ft rau, este o durere suportabila, si dupa ce ti-ai bagat pierce-u no sa te doara deloc.Bafta :*