| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile m-am certat cu unul dintre cei mai buni prieteni ai mei. pe motiv? Nu stiu exact. Am mers la un restaurant si am povestit ce ne deranjeaza la fiecare iar prietena mea a spus ca o enerveaza faptul ca el, daca il calci pe piciorul stang,sare in sus ca un nebun.Iar eu am spus la fiecare ca uneori sunt enervanti. subliniez uneori.Iar el, s-a suparat si pe mine,si pe prietena mea.El a plecat. Luni, eram plina de viata, la scoala.L-am salutat, i-am spus buna, i-am zis ce faci colegu' iar el parca eram invizibila, si eu. si colega.
S-a mutat din spatele meu ..doar ca sa scape de mine.Am incercat sa-i spun scuze, el parca a mutit.Cu toata lumea vorbeste in afara de mine.
Ce ramane de facut?

3 răspunsuri:
| DoctorLove a răspuns:

Tu ai facut tot ce trebuia: ti-ai cerut scuze si ai incercat sa intri in vorba cu el.
Baiatul daca este asa nepasator si s-a suparat dintr-o chestie foarte banala nu are de cat sa ramana asa. Asta dovedeste ca nu era un bun prieten.
Acum este randul lui sa faca restul, daca chiar v-a fost prieten.

PS: Oricine merita o a doua sansa!

| eusuntdana a răspuns:

Zii ca nu toata lumea e perfecta mai ales tu

| gabriella_2666 a răspuns:

Eeee, o sa-i treacawinking toata lumea e enervanta uneori...