| ella7emma a întrebat:

Buna,acum cativa ani, cand eram mici, eu cu 2 prietene bune(sa zicem Ana si Anita) ne-am "certat" cu alte 2 fete(Mara si Maricica),niste vecine(tot de varsta noastra). Eu, Ana si Anita am trecut peste,nu avem nimic cu Mara si Maricica,doar ca ele inca sunt suparate,ne barfesc,ne scuipa de la etaj in cap si tot felul de lucruri. Recent Anita s-a imprietenit iar cu Mara si a aflat foarte multe lucruri de la ea pe care ni le spune noua,Mara a cerut poze de santaj cu mine si Ana ca sa rada. Acum cateva zile,o fata noua s-a mutat in bloc, Maria,Maricica nu o lasa sa vorbeasca sau sa se intalneasca cu noi si ii spune lucruri rele despre noi,din cearta de acum cativa ani,mai ales de mine,pe mine nu ma suporta deloc, inca e suparata ca cica nu le lasam pe Ana si Anita sa vorbeasca cu ea,ceea ce nu era adevarat, nu vreau sa fiu eu laudaroasa dar sunt mult mai bine crescuta decat ea si din acest motiv Ana si Anita vorbesc cel mai mult cu mine. Acea fata le injura si se supara din orice si mereu se certau si au ales sa stea cu mine, nu le-am obligat eu.
Multumesc ca ati citit, nu este o intrebare sau ceva, doar am vrut sa spun/scriu asa undeva ca sa ma simt mai bine

1 răspuns:
| anonim04022003 a răspuns:

Bună! Din moment ce ai scris prespun că toate aceste fapte, te deranjează și ai avut nevoie "să te descarci " pentru ca te afectează.Am citit tot și îți pot spune ca acest tip de situație este foarte comuna, dar o sa vezi ca lucrurile se vor schimba. Trebuie sa înveți sa ignori toate persoanele care îți Creează disconfort. Ai grija de tine, multă încredere și nu lasa gesturile mărunte sa te afecteze.