| Stixie a întrebat:

Acum o ora, la ora de istorie profesoara ne-a pus in tema o sesiune de comunicari.Fiecare trebuie sa isi aleaga un subiect(nu conteaza ce alegi) si sa prezinte la Casa de Cultura, din localitate.Problema ar fi.ca nu prea stiu despre ce sa fac.ma gandeam la istoria muzicii hip-hop, vestimentia lor, dar si la curentul EMO.Va rog sa imi mai dati niste sugestii, si niste site-uri din care as putea lua ceva folositor pentru"proiect". Orice sugestie e bine venita!
De asemenea, tin sa va spun ca poate fi in materie de orice.istoria muzicii, a dansului, a vestimentatiei...etc
Multumesc anticipat!kiss

3 răspunsuri:
| onofrei89 a răspuns:

Buna! DespE muzica hip hop poti sa gasesti material bunicel aici, cred ca iti ajunge pentru un referat
http://ro.wikipedia.org/wiki/Hip_hop#Istoria_muzicii_hip_hop

| g_7133 a răspuns:

Buna. ai putea sa scrii despre Istoria cafelei http://www.cafea.home.ro/istorie.html. Multa bafta :)

| vilmaristul a răspuns:

De ce nu ti istorisesti viata in paralel cu evolutia situatiei politive din tara!