| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

Ajutati'ma sa ma hotarasc! Tin la el! Va rog ajutati-ma cu toate ca e lunga intrebareahappy

Ma refer la situatia in care sunt datorita iubitului meu.Deci suntem de 2 luni impreuna(ne cunoastem de 4 ani), avem 14-16 ani si suntem in aceiasi scoala. Mi s-a mai intamplat sa ma cert cu el din diferite probleme insa azi mi s-a intamplat in felul urmator:am vazut ca nu prea este in apele lui si l'am salutat si am plecat(noi neaparand iubiti in fata altora, desi majoritatea stiu de noi), intr'o pauza ma stiga un coleg de clasa de'a lui si ma intreaba daca sunt cu "x" ii spun ca da, si incepe sa rada imi zice el mie"dha vezi ca "x" te inseala l'am filmat, uite iti arat pe telefon, si azi in ora trecuta ca am chiulit si de o saptamana... l'am intrebat de ce ft este vorba, o cunosc m-am dus la ea si'am intrebat'o ce s-a intamplat intre ei doi, ea stiind ca eu sunt cu el si mi-a spus ca nu o lasa in pace si ca o pipaia, de obicei anul trecut ma tachina si pe mine la fel, insa...nu inteleg i'am mai zis o data"bhai nene, esti cu mine ma ai pe mine, ti'am dat voie sa pui mana unde ai vrut, de ce *** te duci la altele?". OK, dup'aia vine la mine si ma intreba ce am patit i'am zis "nimic", fiind prietenele mele si niste amici de'a lui, face ala cu filmarea"da ma i'am zis ca ai inselat'o" si i'am spus "nu m'a inselat, chestiile astea deja le stiam" ca sa par eu taresad.
Merg dup'aia in pauza urmatoare sa vb cu el, el fuma o tigara si era singur(ca niciodata) l'am intrebat "deci, cum ramane?" si tacea(ceea ce ma enerveaza si mai tare), pe cat ca aveam draci de nu se mai putea, vin baieti din scoala ca "bai ai o tigara","bai ai un foc" deci ***, m'a lasat sa vb singura, a plecat cu "amicii" lui nu stiu unde' dracul.Cand sa plec de la scl, m'a asteptat, nici nu m-am uitat la el, am luat'o inainte si m'a tras de gluga...am vb, de fapt doar eu am vb, ca el tacea... i'am zis"eu nu sunt proasta tha, da? n'am ajuns eu sa cad de proasta pentru nici un baiat, sa fie clar" i'am explicat ca am vazut filmuletul si nu m'a deranjat gestul ca se lua de fata, cat ca am cazut eu de fraiera in scoala" si el m'a intrebat"tu esti cu ei, cu ea sau cu mine?"si pana la urma ce tot iti pasa de ce zic altii?" am tacut m-am mai luat oleaca de viata lui si ne'am despartit, deci nici macar nu m'a pupatcryingpe obraz macar.Adica ar mai avea rost sa continui ceva cu el?
Tin sa specific, in tot acest timp(2luni) n-a dat un telefon, adica am comunicat doar in pauze la scoala si nici macar id'ul nu l-a bagat in lista pe motiv ca nu era corectcrying

Răspuns Câştigător
| andreiuuutza a răspuns:

Inseamna ca altul a fost motivul lui, crede-ma, daca "amicul "lui l-a filmat in timp ce o pipaia pe aia si el nu a comentat nimic, inseamna ca ti-au inscenat totul ca sa-i dai u papucii, un mod sigur de a scapa de tine. Daca el nu i-a zis nimic prietenului lui pentru ca a fost bou si l-a filmat si my ales pentru ca l-a turnat lu' gagica-sa(adica tie), inseamna ca el l-a pus sa faca asta.Mai ales pentru ca te ignora de 2 luni, e clar ca nu te my vrea. Daca il vrei inapoi, nu-l stresa, nu-i sta in cale, nu te da geloasa p altele cu care vorbeste, incearca sa pari indiferenta de orice tine de el, eventual, ca sa-l verifici, da-te la un prieten de-al lui, chiar baga-te cu el. Daca intre cei doi intervine o cearta, un scandal, inseamna ca fostul tau iubit inca my tine la tine, daca il doare in c** ca stai cu un prieten de-al lui...las-o balta.NEXT!

2 răspunsuri:
| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

E bine asa...credema el nu te merita daca se da la alta si nici macar nu te baga in seama.Ai facut alegerea corecta.Nu e el singurul baiat de pe lumea asta mai sunt si altii caree chiar te merita si te respcte si te apreciaza nu ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14ani...adevarata dragoste e ink inainte.ai facut bine ce ai facut:o fata, o adevarata domnisoara trebuie sa-si stie pretu.sa fie mindra.esti bravo!, sincer, putine pot pune capat unei relatii fara a arata stupid(iar u nu te-ai facut de ris in fata unei scoli intregi, ci ia-i aratat lui X ca tragi greu la balanta)