| Adinajuly a întrebat:

Buna. Am 12 ani si am sanii mari, mama nu stie pentru ca mereu port tricou negru sa nu se vada.
Am primit de ziu mea un sutien de la o prietena si l-am purtat i saptamina si ma simt mai comod si mai bine.
Dati-mi idei cum as putea so conving.
M-am gindit sa ma imbrac cu rochia cu care ma duc la prima zi de scoala si sa imbrac si sutienul si so intreb : mama cum imi sta cu sutienul, pentru ca se vede urit fara. Ms

3 răspunsuri:
| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Mai bine i-ati o bustiera, nu e bine sa le ridici de acum lasale sa prinda singure forma.

| Floricikmov a răspuns:

Pai parerea mea este ca este cam devreme sa porti sutien. Dupa aceea o sa-l urasti si nu o sa vvrei sa-l mai porti dar trebuie. Acum daca chiar ti se pare ca se vede urat fara sutien ar trebui sa porti. Ramane la alegerea ta. Succes!

| paezi a răspuns:

Sunt de acord cu Costel...
Eu am incercat sa maferesc de sutien cat de mult, e mult mai incomod, si am purtat bustiera pana la 14 ani. Lasa-i sa prinda o forma singuri nu-i forta sa se ridice de pe acum.