| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si ati putea sa-mi spuneti daca este bine sa folosesc produse cosmetice ( pudra, fond de ten, rimel etc. ) sau produse pentru cosuri ( batoane pentru cosuri, lotiuni pentru a trece porii mai repede etc. ) de la varsta aceasta din brosura AVON? Credeti ca imi pot imbatrani tenul mult mai repede sau credeti ca daca incep de acum sa imi tratez cosii sau punctele negre, cand voi mai creste, cand voi folosi tot aceste produse nu vor mai avea efect? [ Mersi mult! ]

2 răspunsuri:
| dfnxjvgh a răspuns:

Heii happy eu zic ca nu e bine deloc, deloc pentru ca esti prea mica plus ca e posibil sa apara si acneea din cauza produselor cosmetice. sper ca te-am ajutat. o seara placuta:*.

| erika13 a răspuns:

Ciao,nu este o problema grava dar eu zic sa nu folosesi inca fond de ten,tratamente pentru ten,poti sa folosesti luciu-ruj-rimel dar nu exagerat, unmachiaj simplu de zi e sanatos dar un machiaj exagerat cu de toate nu e sanatos, mai asteapte macar 3 ani si dupa aia poti sa te machiezi si sa folosesti cometice, ciao