| kattakate a întrebat:

Am 13 ani si de un an mi.au aparut cosuri, puncte negre si pete de la cosuri. Am incercat toate remediile recomandate de medicul specialist dermatolog insa nimic nu da rezultate. As dori niste remedii naturiste care chiar dau rezultate. Multumesc pentru intelegere!

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca citesti despre acnee o sa vezi ca tratamentul e individualizat; sfaturi generale pentru atenuarea iti pot da, dar tratamentul de baza e cel prescris de medic(daca nu crezi ca e bun, mergi la un altul).In primul rand cauta sa nu mai pui mana pe fata decat bine spalat pe maini, schimba prosopul de fata des si bine ar fi sa fie fiert sau calcat; schimba des fata de perna-toate astea pentru a nu imprastia germenii. Cauta sa nu mananci prajeli, ciocolata, cola, condimentat.Numai bine, kattakate.happy

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Du-te la farmacie şi ia ceai muşeţel şi spălate pe faţă de 2ori cu ceaiul ăla